Yılın girişimcisi, yarı zamanlı bir iş için aile şirketine gittim ve zaten orada sıkışıp kaldığımı söylüyor

Becayiş

New member
Aslında seçmediğim bir alanda ödül olarak alıyorum bunu. Kamyon taşımacılığında kadın olarak ismimi duyurduğum için mutluyum. Bedeli şirketi kuran babama gidiyor. EY 2023 Yılının ödüllü bölgesel girişimcisi Martina mdlov, arkamda çok sayıda yetenekli çalışan var ve onlara teşekkür ediyorum dedi.

korkak olanlar bir eklemeyle otuz yıl boyunca amber içinde yaşadılar. Artık Holding Şirketinin on bir şubesi ve büyük bir lojistik merkezi var. Bunlarda yaklaşık 800 çalışan çalışıyor ve şirket, yurt içi ve yurt dışı taşımacılık için kendi arabalarından yaklaşık 500'ünü işletiyor. Mdl holdinginde mdl ve Nika Logistics olmak üzere iki büyük firma bulunmaktadır. Bu nakliye şirketi, taşıma birimleri açısından en saf Çek taşıyıcısıdır.

EY Yılın Bölgesel İş Kadını ödülüne layık görülen sanatçı, oğlunun doğumundan bu yana yirmi bir yıldır şirkette çalışıyor. O zaman bir aile kurdu ve babasının şirketine katıldı. İstemedi… Eğitimli bir veteriner olarak sık sık eczanede çalışıyordu ve bu güne kadar geldiği alandaki trendlere ve gelişmelere ayak uyduramadı. Ancak öğrenimi boyunca aile şirketinde geçimini sağladı. Orada tuğgeneralin yanına gittim ve orada bir iş kadını ile evlendim, o da sonunda babası tarafından ikna edildi ve onun yanında çalışmaya başladı.

Bu süre zarfında şirketi çok değiştirdik, klasik bir taşıyıcıdan büyük bir lojistik şirketine, değerli bir şirkete dönüştük.

Babamla birlikte aile işini yürütmek her zaman kolay olmadı. Peki ya küçük bir oğul? Oturmayın. Benim için doğum izni iki ay sürdü, ben organize etmedim. Sonra sadece pencereler ve uçan musluklar değil, bir tür aktiviteye ihtiyacım vardı, bayılan şirketteki tutuklamaları hatırlıyorum.

Babasının şirketine vasal olarak katıldı. İşe alım ve İK yapmaya başladı. Aynı zamanda ticari meseleleri de ele aldı.

Umurumda değil. Üst düzey yönetici pozisyonunda bir kadın olduğunda bir şeyleri ihmal ettiğim hissine kapılıyorum. Aile veya iş. Ben de bunu yaşıyorum, bayılmaya gerçekten gerektiği gibi dikkat edip etmediğimi asla bilmiyorum.

EY Yılın Girişimcisi Jakub Havrlant'ın Polonya Tüm Cumhuriyeti lideri liderliğindeki jürinin işine, çalışanlarına ve hayırseverlik faaliyetlerine yaklaşımıyla dikkat çekti. Bunlar arasında çocuklarla ve gençlerle çalışmayı ve yol güvenliğini destekliyor.

Martina Mdlov aile şirketi geleneğini sürdürüyor ve şirketi buna göre geliştirip hareket ettiriyor. Vuruş alanında olmasına sevindim. EY esk republika'nın ortağı Lauretka Martina Kneiflov koleksiyonu tanıttı.

Çok değerli arabalar

mdl şirketi kurulduğu günden bu yana fikirlerinin kutsal kamyonlarla nasıl etkileşime girdiğini izledi. İlk yıllarda babam en modern teknolojiyi satın alma stratejisini uyguladı. Arabalar çok çabuk eskiyor ve çevreye etkileri geride bıraktıkları karbon ayak iziyle aynı.

Şirkette ekonomik tarzın kullanıldığı fikirlere özel bir diken koyun. Elli yaşındayken babası ne kadar yakıt kullandığını yazdı.

Tüketimi azaltmak için neyi nasıl keseceğimizi tam olarak biliyoruz. Yüzlerce insan daha ekonomik araba kullanma konusunda uyarılmak için bize geliyor, maddi motivasyon duyuyor, yüzlercesi prestij uğruna çabalıyor, çünkü en iyisi olmak istiyor. Ama bir de teyze var ve seni aynı yöntemle dövmeyeceğiz, bayılacaksın.

Ulusal finalin sonuçları ve EY 2023 Yılın Girişimcisi Çek Cumhuriyeti kazananının adı 6 Mart'ta açıklanacak. Çek şampiyonu daha sonra Monte Carlo'da yapılacak dünya finaline katılacak.