Yaptığımız hatanın ardından uzatmalar oynandı, Pardubice hocası pişman oldu

Becayiş

New member
Pardubice antrenörü Dino Repeša kulübün web sitesinde “Děčín yine bize karşı her zaman olduğu gibi mükemmel bir maç oynadı” dedi. “Maç bizim hatamızın ardından uzatmaya gitti, Děčín daha iyi bir uzatmaya gitti ama eşitliği sağlamayı başardık” diye ekledi.

Maç, başından beri, Děčín’in yedi maçlık bir mücadelenin ardından galip geldiği geçen yılki yarı final serisini anımsatıyordu. Ancak maçın en azından ilk yarısında Beksa karşılığını verdi, 13. dakikada Bohemya’nın kuzeyinde 16 sayı farkla öne geçtiler (48:32).

“İlk yarı bizim açımızdan harikaydı. Ondan sonra daha da büyük bir farka sahip olamamamız çok yazık (55:44),” diye pişman oldu Repeš. “Děčín daha sonra harika bir hücum ribauntuyla oyuna döndü” diye ekledi.

Özellikle ikinci yarının başlangıcı çok yardımcı oldu. Beksa neredeyse 6 dakika boyunca tek sayı bile ekleyemedi ve Děčín farkı kapattı. Üçüncü çeyreğin bitimine yaklaşık iki buçuk dakika kala AJ Walton’un iki sayılık şutuyla öne geçti. Salon kükredi.

“Ev sahibi taraftarı tebrik etmek istiyorum. Bir kez daha harika bir atmosfer yarattılar” dedi Repeša.

Bu durumdan yalnızca Beksa’nın yeni çalışanlarından Bryce Alford hoşlanmadı. Maçta 29 sayı attı, 5 asist ekledi ve maçın en verimli oyuncusu oldu.

Děčín – Pardubice maçının önemli anları:

Alford, “Benim için Çek Ligi’ndeki ilk maçtı ve çılgıncaydı” dedi. “Geçen yılın yarı finalinin yedi maç üzerinden oynandığını duydum, bu yüzden zor olacağını biliyordum. Ama gerçekten kazanmayı istiyorduk ve başardığımız için mutluyuz” diye ekledi.

Bitime dokuz saniye kala, Matěj Burda sonunda zor bir üç sayılık atış ve faulle skoru garantiledi (maçta toplam altı sayı).

Diğer bir rakip olarak Beks, iç sahada Brno’ya meydan okuyacak, maç Çarşamba günü saat 17.30’dan itibaren oynanacak. Bunu Ostrava ile ikinci iç saha maçı (30 Eylül 17:30’dan itibaren) takip edecek ve ardından FIBA Avrupa Kupası’ndaki ilk ön eleme düellosu gelecek. Beksa, 3 Ekim günü saat 19.00’dan itibaren İsveç’in Östersund kentinde Zaragoza ile karşılaşacak, ardından ertesi gün ev sahibi takım Jämtland ile karşılaşacak.