Trenler merkezde duruyor, Pardubice durağı haziran ayından itibaren faaliyete geçecek

Becayiş

New member
17. Kasım Caddesi’ndeki alt geçit ile pv Sladkovskho Caddesi’nin alt geçidi arasındaki yeni Pardubice merkez durağının inşa edilmesi gerekiyor, ancak trafikte yer alıyor. Yolcuların 9 Haziran 2024 tarihinden itibaren kullanması gerekmektedir.

Pardubice bölgesi, hattın bir kilometre uzatılmasının bedelini bir drahmi ile karşılayacak parayı buldu. Her trenin maliyeti yılda en az 3,5 milyon krondur. Ancak Vali Yardımcısı Michal Korty (ODS), bunun vatandaşlar için makul ve anlamlı bir yatırım ve bölgesel şehrin merkezinde toplu taşıma hizmetinin iyileştirilmesi olduğunu düşünüyoruz dedi.

Pardubice belediye başkan yardımcısı Jan Hrabal (ANO) bunu takdir etti. Hrabal, ulaşım istasyonunda hem Hradec Krlov’a giden 031 hem de Chrudim’e giden 238 hattında saatte iki kez acil servis bulunduğunu söyledi.

Trenler nasıl çalışacak?
Pardubice’nin merkezinden

Yeni durak şu tarihten itibaren çalışacak: 9 Nisan 2024. Önerilen rotanın bazı örnekleri:

Kalkış Pardubice merkez istasyonundan Hradec Krlov yönünde hafta içi: 1,02; 4.25; 5.25; 6.05; 6.35; 6.44; 7.15; 7.35, 8.05; 8.25; 9.25; 10.05; 10.25

İstasyondan ayrılış Chrudim yönünde hafta içi: 5.19; 5.50; 6.19; 6.50; 7.50; 8.50; 12.50

Kaynak: Demiryollarının başlangıcı

Sprva eležnic (S) web sitesinde yeni tarifeler yayınladı. S Duan Gavenda, Pardubice merkez durağına gelince, şu anda önerilen karayolunda herhangi bir değişiklik olması gerektiğine dair herhangi bir sinyal vermiyoruz, dedi.

Son ana kadar yeni bir durağın oluşturulup oluşturulmayacağı belli değildi. Başlangıçta Chrudim’e giden yeni bir demiryolu hattı olan Osteansk konektörü nedeniyle tasarımcılar tarafından tasarlandı. Pardubice ile Chrudi arasındaki bağlantının hızlandırılması ve sıkılaştırılması önerisi beklemede olsa da durak dolu kaldı. Ancak Pardubice demiryolu kavşağının inşaatı sırasında emekli maaşı alamadı.

Son adımda Ulaştırma Bakanlığı, şehri ve bölgeyi, durağın inşası için sembolik bir milyon krondan fazla ödemeye ikna etmeye çalıştı. Bakanlık başarılı olamadı ama pesto duracak.

Bu eylemi ertelemek çok daha maliyetli olacaktır. Ulaştırma Bakanı Martin Kupka, buna ek olarak, bunun ilave operasyonel zorluklar anlamına da geleceğini, bu nedenle Pardubice demiryolu kavşağını geçerken durağı tamamen kapatmak için elimizden gelen her şeyi yaptığımızı söyledi.

Durağın inşaatına iki hafta önce başlandı. Dokuz ay içinde yolcuların hizmetine sunulacak. Sprva eleznic, yatırımın 44 milyon kron olduğunu tahmin ediyor. Arabayla merkeze gitmek ve ardından birkaç dakika içinde Mru’ya ulaşmak Pardubice’nin hak ettiği güzel bir yenilik.

Bunun nedeni Ndra’nın merkeze daha uzak olması ve demiryolunun şehri ikiye ayırması. Ancak insanların bir uçtan diğer uca gitmesine izin veren bir durak koydu veya Pardubice belediye başkanı Jan Nadrchal (ANO), şehri satın almak zorunda olmadıklarını, bunun doğru adım olduğunu söyledi.