Teknik Direktör Kováč: Hradec ile derbide başarılı olmak burada Slavia'ya karşı kazanmaktan daha önemli

Becayiş

New member
Ve şunu ekliyor: “Genellikle bunu henüz deneyimlememiş adamlarla dalga geçiyoruz, çünkü onlar Pardubice'de yalnızca kısa bir süredir bulunuyorlar. Pazartesi gününden beri maçın ciddiyeti konusunda onları uyarıyoruz, sunumlarda, hazırlıklarda bunu konuşuyoruz. Hradec'te başarılı olmanın, örneğin Slavia'dan çok daha önemli olduğu ruhuyla.”

Eden'deki 0:3'lük yenilginin ardından oyunculara daha fazla cesaret çağrısında bulundunuz. Pilsen'le 2:3 mağlup olduğunuz maçın sonu bu açıdan beklediğiniz gibi miydi? Saat onda bile iletişime geçmeyi başardın…
Kesinlikle. 0:3'te kaybedecek hiçbir şeyimiz olmadığı için mi öyleydi bilmiyorum. Çocuklar bunu aşıp, bildikleri futbolu oynamaya başladılar… Aksi takdirde, ilk dakikadan itibaren hep böyle görünmesini rica ediyoruz ki, rakip böyle biri olsa bile kendilerine daha çok inansınlar. Doğal olarak çok daha güçlü olan Slavia. Geçme konusunda naif olmadığımızdan emin olmak gerekiyor ama bunu yapacak kaliteye de mutlaka sahibiz. Her maç öncesinde takıma güven aşılamaya çalışıyoruz. Sıfır skorla sonuçlansa bile Viktorka'yla ikinci yarının bu şekilde sonuçlanmasına sevindim. Ancak eğer bu varsa herkesle oynayabileceğimizi doğruladık. Bunu derbiye ve diğer maçlara da taşıyacağımıza inanıyorum.

Hradec – Pardubice

Cumartesi 15.00 çevrimiçi

Takıma korkmasalar ödül gelecek şekilde mi vermeye çalışıyorsunuz? Sonuçta 2:3'lük sonuç, diyelim ki aradan sonra geldiği 0:5'ten tamamen farklı görünüyor.
Aynen, tamamen katılıyorum. Pilsen'in üçüncü golünün ardından bir fiyasko olmaması için dua ettim çünkü birbirimize yalan söyleyeceğimiz düşüncesi aklımdan geçiyordu. Devre arasının ardından beş dakika içinde iki gol attığınızda, biz de soyunma odasında bu konuda uyarmıştık… Adamların bu işi bitirmemelerini takdir ediyorum. Dani (Kryštofa Daňka) bizi aksiyondan attı, o da harika bir vuruş yaptı ama son birkaç maçın yanı sıra hazırlık maçlarında da oynayan Kissy (Laurent Kissiedou) gibi oyuncular da bize katıldı; Daha önce ligde olduğu gibi değil. “Başardığında” gerçekten neler yapabileceğini göstermesini bekliyorduk. Takım bu anlamda özellikle orta çizgide çok iyi bir performans sergiledi. Denis Darmovzal'ın geri dönmesine sevindim, o da iyi görünüyordu. Halen bazı hastalıklardan geçiyordu. Yedek oyuncular bu işe mükemmel bir şekilde giriştiler, bunu kabul ediyorum.

Önceki turlardan farklı olarak, ödünç verme büyüleri ve kart cezaları nedeniyle oyuncularınızı kaçırırken, artık neredeyse tamamlanmış bir takıma sahip olacaksınız. Bu büyük bir bonus mu?
Tabii bu işin dışında kalan Denis Halinski'yi de unutmayalım (Pilsen karşısında kırmızı kart gördü). Bu, aksi halde stabil olan bir durdurucudur.

Gerçek.
Yani bu bir komplikasyon ama onun yerini alacak başkaları var. Dizilişe aynı anda birden fazla müdahale olduğunda oyun işbirliği ve otomatizmlerin her zaman büyük sorun olduğu da bir gerçek. Daha da fazlası, çünkü onlar iyi formda olan ve kayıp olan çocuklardı. Ancak yedek oyuncular sağlam bir iş çıkardılar, aynı zamanda onlarla iletişim de önemliydi, kendileri de pozitif kalmaları, şans beklemeleri ve idmanlarda çok çalışmaları gerektiğini görüyorlardı. Ayrıca daha fazla oynamak istiyorlar. Ekip tamamlandığında zaten bizim için çok büyük bir avantaj oluyor.

Hradec'in teknik direktörleri yakın zamanda değişti, David Horejš, Václav Kotal'ın yerini aldı. Cumartesi günü nasıl sonuçlanacağını düşünüyorsunuz?
Hradec'in oyununun yapısının farklı olacağını düşünüyorum. Sayın Kotal savunmada çok talepkardı; Elbette bunu David Horejš de hallediyor ama daha çok futbol benzeri olacağını düşünüyorum. Ancak sadece maç gösterilecek. Umarım tüm varyantlara hazırız. Hradečtí, oyunun zor olduğu Jablonec'te (1:1 beraberlik) iyi bir performans sergiledi. Bir puan kazandılar ve sonunda ev sahibi takımın kırmızısı üçe ulaştı. Bir destek aldılar. Kolay bir şey bizi beklemiyor.

Pardubice antrenörü Radoslav Kováč, Slovácko ile oynayacağı maçta takımını cesaretlendiriyor:

Davetsiz misafirlerin hoş olmayan merkezleri sadece standartlara göre değil, değil mi?
Evet. Son turlarımıza bakarsak, hem Slavia hem de Plzeň'in savunulması son derece zor olan hücum standartları var ve Hradec'te de buna güveniyoruz. Güçlü olan Kučera ve Kodeš'e sahip olmayacaklarını biliyoruz ama yine de Vašulín, Čihy (Filip Čihák) ve birçok iyi kafa vuruşu var. Prostějov'dan gelen ve şu anda Jablonec'te gol atan Karel Spáčil de var. Yakın zamana kadar ikinci ligde oynamasına rağmen şans da buluyor. Buna çok dikkat etmeli ve kolektif olarak atlayıp savunmalıyız.

Václav Pilař, Ladislav Krejčí ve Lukáš Čmelík de Hradec'te çalışıyor. Gerçekten ilginç bir futbolcu karışımı.
Böyle. Çok sayıda deneyimli oyuncuları var, örneğin Klími (Jakub Klíma) uzun süredir orada. Ayrıca Zadraži'yi (kaleci Adam Zadražil) de övmeliyim; onu Táborsk'ta gördük ve muhteşem görünüyor. Dürüst, kendinden talepkar, ayak hareketlerini geliştirmiş ve harika bir kaleciye dönüşüyor. Ona en iyisini diliyoruz, o mükemmel bir çocuk. Bunu dört gözle bekliyoruz. Oldukça iyi bir şekilde bir araya getirmişler. Rakibin saldırganlığına hazırlıklı olmalıyız, çünkü “savaşa” gidiyorsak, bunda yürek olmalı. Bireysel kalite de ekip çalışmasından ortaya çıkacaktır. Bu ortak zemin olmadan asla işe yaramaz.

Bir zafer sizi rakibinizden iki puan öne çıkarabilir, motivasyonunuz daha mı yüksek?
Maçın öneminin hepimiz farkındayız, zorlu geçecek. Stadyum dolmuş, atmosferi sabırsızlıkla bekliyoruz. İzleyiciler için de güzel, bizim için mutlu sonla biteceğine inanıyorum.