Siyasetçiler çöp yakma tesislerine karşı bir kez daha 10 bin imza topladı, eşkıya kadınları da işe aldı

Becayiş

New member
Rybitv’deki tehlikeli atık yakma fırınının restorasyonu durumunda Pardubice Belediye Binası kartları pek iyi tutmuyor.

Yıllardır kapalı olan çöp yakma fırınını onarıp yeniden devreye almak isteyen AVE CZ şirketi, inşaatın çevre üzerindeki etkisine ilişkin artık olumlu değerlendirme aldı. Çevre Bakanlığı’nın kararı inşaata izin verildiği anlamına gelmiyor ama en iyinin iyisi.

Onay bizim için önemli bir proje kilometre taşıdır. AVE CZ’nin diğer sözcüsü Pavla Ivckov, artık yakma tesislerinin modernizasyonunu ve devreye alınmasını durdurmak için önemli bir şey olmadığını söyledi.

Nicmn Pardubice, Chrudim, Lzn Bohdane, Rybitv ve yakma fırınının çevresindeki diğer köy ve kasabalar, şirketin ölümünü onaylamadıklarını ifade etti. Politikacılar, Pardubice’nin şu anda kimya endüstrisinden çok fazla etkilendiğini ve bir kaynağın da köpek tarafından yok edileceğini belirtiyor. Bu yüzden bu hafta kampanya için kızları sokaklarda imza topladılar.

Sent’in davayla ilgilenmesi için on bin imzaya ihtiyacımız var. Merkezde gönüllüler Olinkch’teki yüzme merkezindeydi, Chrudim’de de imzalar toplandı. ANO’dan belediye başkan yardımcısı Jiina Klov, Vm, euvz hedefe ulaşacağız, dedi.

Meclis üyeleri başlangıçta parlamentonun üst meclisinin Mayıs ayındaki dilekçelerle ilgilenmesini istiyordu. Ancak o zaman etkinlik başarısız oldu. Kağıtta çok sayıda imza vardı. Sent’te imzaları kontrol ederken kendinizi tekrarlayıp tekrarlamadığınızı vs. kontrol ederken dilekçenin hata oranını değerlendirdiler. ANO hareketinden Belediye Başkanı Jan Nadrchal, bize hata oranının orada olduğu söylendiğini doğruladı.

Sentinel Beşinci Komitesi sonunda imzaların yüzde 27’sini attı. Senatöre göre on bin imza sınırı o kadar da iyi değildi.

Etkinliğin bir dahaki sefere daha iyi geçmesini umut eden Klov, imzalayan kişilerin ya tam adresi vermediğini, şehir ya da caddenin eksik olduğunu ya da doldurmaları gerekenleri doldurup imzalamayı unuttuklarını söyledi. Chrudi ve benim sbr imza törenine biraz yalnız gitmek zorunda kaldığımız için biraz üzgünüm. Küçük köylerden toplayabildiklerini topladıklarına dair söylentiler vardı. Klov, gerekli miktarı karşılayacağımızdan eminim, diye ekledi.

Gerçek düğmenin süreci durduracağı yer yok

D, toplantının kapalı olacağı ve Sent’in tartışmak için yeterli Pardubice’ye sahip olacağı gerçeğiyle boğuşuyor. Eğer bu gerçekten bir şeyleri değiştirirse, tamamen farklı bir hikaye olacak. Örneğin, on yılı aşkın süredir çöp yakma fırınına karşı olan Pardubice’nin meclis üyesi Frantik Brendel’e göre kurt ciddi bir kayıp yaşıyor.

Benim düşünceme göre, konsey AVE CZ şirketinden araç satın almak için emeklilik fonlarını serbest bırakmadığında tek fırsatı boşa harcadık. Bize 35 milyona mal olur ve barış olur. Bunu boşa harcadık ve şimdi o kadar kısa bir ip parçasını çekiyoruz ki, aceleyi göremiyoruz, dedi Spolena’dan Brendl, temsilcilere çöp fırınını satın almaları için defalarca anlaşma teklifinde bulunan Pardubice için. Taslak tamamlandıktan sonra.

Bunu işlemi reddetmek ve bütçeden bedava para için oy kullanmalarına izin vermek için kullanan bazı politikacılar konseyi hemen terk etti. Ve bu nokta gerçekleşmedi. Bunun için meslektaşlarımı ODS’den ölümüne kadar azarlayacağım. Onların bakış açısına göre bu bir ustalıktı, benim bakış açıma göre ise Pardubice halkı için bir engeldi. Brendl, bu oylama merkezi önerisinin o zamanlar ODS’den Petr Klimpl tarafından uydurulduğunu söyledi.

Ancak Brendel’e göre şehrin daha fazla pul alırken şirketi mümkün olduğunca geri tutması gerekiyor. Elimizde biraz para var, peki ya garaj yolları? Muhtemelen tüm süreci yavaşlatabiliriz ve her gün güzel. Ama durumu kim değiştirebilir? Brendl, dilekçeyi kavga etmeden pes etmeyeceğimizin bir göstergesi olarak görüyoruz, diye ekledi.