Sadece kırılan rekorla ilgili değil. Sedlák, normal sezondaki zaferin hafife alındığını söylüyor

Becayiş

New member
Geçen yıl hokey Dinamo, Litvínov'a karşı 2:3 mağlup olduktan sonra acı tatlı bir gülümsemeyle normal sezonun galibi için kupayı alırken, bu yıl tören tüm ihtişamıyla gerçekleşti.

“Maçı iyi yönetebilmemiz ve mağlubiyetten sonra kutlama yapmak zorunda kalmamamız harika bir şey. İnsanların eğlenmesine sevindim, burası gerçekten harika. Bizi play-off'larda bile zorlayacaklarını zaten biliyoruz.” Dinamo kaptanı Lukáš Sedlák sabırsızlıkla bekliyordu.

Motorlu maçın ardından utanmadan kupayı eline aldı ve taraftarlara göstermeye gitti. “Cumhurbaşkanlığına” dokunulmaması gerektiği hurafesinden korkmuyor.

“İnsan bir şeyi kazandığında bunu alçakgönüllülükle kabul etmesi ve onu hakkıyla kutlaması gerektiği kanaatindeyim. Elbette büyük bir parti vermek istemiyoruz ama bunu hak ettiğimizi düşünüyorum” diye düşündü Sedlák.

Kaptan olarak, Liberec'in son sekiz yıldır (118) elinde tuttuğu normal sezonun ardından yeni maksimum 121 puanla sözleşme imzalayacak. Aynı zamanda Dynamo, maksimum 41 galibiyetine eşit oldu ve yediği 115 gol karşısında 203 kayda değer gol attı. Aynı anda en iyi savunma ve saldırıya sahiptir.

“Bunlar harika performanslar. Uzun vadeli aşama karmaşıktır ve kazanmaya değer verilir. Çek Cumhuriyeti'nde pek çok insan yalnızca play-off'lardaki galibiyetlere bakıyor ve bu hafife alınıyor ancak bunun bir değeri var” diye belirtti Sedlák.

Pardubice hokey oyuncuları České Budějovice'ye karşı attıkları ilk golü kutluyor.

Motor'a karşı kazandığı iki golle zaferi garantiledi ve Liberec'in forvetleri Jakub Rychlovský ve Tomáš Filippi ile uzaktan gol krallığı için mücadele etti. İlk isim yirmi altı gol attı, Filippi ve Sedlák bir gol daha az attı.

“Bunun üzerinde biraz düşündüm. İki gol attığımda kendi kendime Liberec'in nasıl göründüğünü düşündüm ama bunlar ekstra şeyler. Performanslar ana istatistiklerin dışında başka yerlerde de gösteriliyor” dedi Sedlák.

Şimdi tüm takımla birlikte dört gün izin alacak ve ardından Dinamo, play-off şeklinde mevcut sezonun zirvesine hazırlanmaya başlayacak. Çeyrek final serisi 15 Mart Cuma günü Pardubice'de başlıyor. Doğu Bohemyalıların ön eleme turundaki rakibini beklemesi gerekiyor.

“Biraz dinlenmek ve maçın koşuşturmacasından kafanızı dağıtmak güzel. Hokey oynamaya devam etmeyi tercih ederim ama aynı zamanda antrenmanları da seviyorum, bu yüzden artık iki hafta iyi olacak” diye güldü Sedlák.