ŘSD Medlešice yakınındaki kavşağı gelecek yıl tamamlayacak, Chrudim belediye başkanının teklifi kabul edilmedi

Becayiş

New member
Bugün, eğer sürücüler Chrudim'den Pardubice'ye giderken ana yolu kullanmak isterlerse, birçoğunun yoldan sapması ve Vestka ya da Kaufland yakınındaki yeni çevre yoluna ulaşması gerekiyor. Uzun süredir vaat edilen Medlešice yakınındaki hemzemin geçidin genişletilmesi bu sorunu çözecektir.

Geçen yılın sonunda ŘSD inşaat ruhsatı için gerekli belgeleri sundu ve şu anda muhtemelen Şubat ayında gerçekleşecek olan inşaat ruhsatı başvurusu için belgeleri hazırlıyor.

Pardubice yönetiminden Petra Drkulová, “Aynı zamanda, inşaat yüklenicisi için ihaleye temel oluşturacak inşaat ihale dokümantasyonunun seçilen belgelerinin yüklenicisi için yarışmanın başlatılmasına yönelik belgeler hazırlanıyor.” Belediye Başkanı ÇTK'ya anlattı. ŘSD'nin fikirlerine göre inşaatın gelecek yıl Şubat ayında başlaması gerekiyor ve devreye almanın Aralık 2025'te yapılması planlanıyor.

Chrudim çevre yolunun ilk bölümünün açılmasından sonra Pardubice'den şehre orijinal yaklaşıma giden en kısa rotayı kullanmak mümkün olmadı. ŘSD daha sonra çıkışı ve Medlešice yakınındaki döner kavşağı inşa etti, ancak yan yoldan Pardubice'ye doğru sürüşe izin vermiyor. Baypas projesi üst geçidin bağlanmasına güvenmedi.

Şehrin versiyonu kuzeybatı çevre yolunun bir kısmının inşasını içeriyordu

Paradoksal olarak Chrudim bu plan konusunda hiçbir zaman pek hevesli olmadı. Bir şey kesin. Yeni yaklaşım, geçmişte büyük trafik sıkışıklığının yaşandığı Bída ve Pardubická caddesi yakınındaki kavşağa daha fazla araba çekecek. Geçmişte Chrudim'de ŘSD başka bir seçenek önermişti: Vestec'teki çevre yolundaki döner kavşağı Pardubice'ye giden eski yola bağlayacak 1.200 metre uzunluğunda bir yolun inşası. Sürücüler böylece şehir parkını ve kuzey sanayi bölgesini geçerek Pardubice'ye gidecek, ardından yan yola girecekleri Vestec'e doğru döneceklerdi.

Yol, şehrin kuzeybatı çevre yolunun ilk bölümünü oluşturacak ve daha sonra Markovice'nin ötesine devam edecek ve tüm trafiği I/17 yolundan Čáslav'a yönlendirecek.

“Bu, bana göre hiç yapılmaması gereken Medlešice yakınındaki hemzemin geçidin %100 değiştirilmesi olurdu. Çevre yolunun yalnızca ilk kısmının faaliyete geçtiği anda Chrudim bir kez daha Vysočina yönüne giden arabalarla doluydu. Chrudim belediye başkanı František Pilný, “Kuzeybatı çevre yolunun ilk kısmı ile Vestka'ya inmek çok daha anlamlı olacaktır” dedi.

Her halükarda, kavşak, arabaların çoğunlukla eski yol boyunca Dražkovice'ye gittiği Leguma ve Rozhledna toplu konut sitelerinden insanlara yardım edecek, çünkü bundan önce yan yola ulaşamayacaklar.

Pilný, “Kavşak tamamlandıktan sonra, şehir merkezinden geçmemeleri için tüm kamyonları kuzeydeki sanayi bölgesinden oraya yönlendirmeye çalışacağız” diye ekledi.

ŘSD, hemzemin geçidin yanı sıra gelecekte Vestek'ten Pardubice'ye kadar olan I/37 yolunu da dört şeride genişletmeyi planlıyor. Güzergah üzerindeki üst geçitler, gelecekteki dört şeride olası genişleme ile zaten inşa edilmişti. Dolayısıyla mevcut sütunların yanında ikinci iki şeridin inşası için yeterli alan bulunmaktadır. ŘSD, 2019 yılında teknik çalışmanın işlemlerini tamamladı.