Pardubice'de beklenmedik son, Varaďa'ya veda ediyor. Kulüp, futbolcuya hakaret ettiğini iddia etti

Becayiş

New member
Kulübün gençlerine ve sözleşmeye göre yönetmesi gereken B takımı antrenörlerine yeterince ilgi gösterilmiyor. Uygulama ekibi ve izci ile işbirliği yapılmaması veya yönetim kurulu üyelerine doğru bilgi verilmemesi. Bütün bunlar Pardubice'nin akşam sekiz buçuk civarında yaptığı söz konusu açıklamada belirtiliyor.

“Bu haberin kamuoyunu şaşırttığını çok iyi biliyoruz. Her şeyi düşündük ve doğru kararı verdiğimize inanıyorum. Václav Varaďa beklediğimiz şartları yerine getirmedi ve Dinamo ile olan sözleşmenin şartlarını defalarca ihlal etti. Hiçbir şey yapmamanın da sonuçları olur” diyen Dědek, beklenmedik haberi daha detaylı yorumladı.

Pardubice antrenörü Václav Varaďa, asistanı Aleš Krátoška ile röportajında.

Taraftarların bu tür temel değişikliklerin nedenlerini bilmeyi hak ettiğini belirtti.

“Kulüp aynı zamanda seçilmiş oyunculara ve uygulama ekibi üyelerine yönelik haksız hakaretlerle de uğraşmak zorunda kaldı. Bay Varaďa, eylemleriyle sezonun en önemli aşaması öncesinde kabindeki atmosferi bozdu.” Hatta Doğu Bohemyalılar, son zamanların en başarılı Çek antrenörlerinden birini suçluyor.

Bugün itibarıyla Václav Varaďa ile olan sözleşmemizi feshettik. Hayat Devam Ediyor.

18 Ocak 2024, 18:36, Gönderi Arşivlendi: 18 Ocak 2024, 18:24

Aynı zamanda kulübün internet sitesinde kısa bir açıklama yaparak kendisine veda ettiler. Ve bu konuda daha fazla ayrıntı vermediler.

Altı buçuk civarında yapılan açıklamada, “Antrenör Václav Varaďa, Perşembe akşamından itibaren artık HC Dynamo Pardubice'nin A takımının koçu değil” denildi.

Varaď'nın gelişinden önce kulüpte çalışan Zadina yeni teknik direktör oldu, geçen sezon milli takımın şu anki teknik direktörü Radi Rulík'in asistanı olarak çalıştı.

Marek Zadina

Artık kariyerinde ilk kez yedek kulübesindeki en güçlü pozisyona geçiyor. Kulüp tarihinin en iyi golcüsü Petr Sikora da asistanlık görevini üstlenecek.

Varaďa geçen yıl Mayıs ayının başında Pardubice takımına katıldı, Dědek onunla beş yıllık bir sözleşme imzaladı ve gururla şunu duyurdu: “Son sezonların en başarılı ekstra lig koçu Dinamo'ya hoş geldiniz, birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.”

Aynı zamanda Pardubice'yi yalnızca bir yıl çalıştıran ve bu süre zarfında onlara bronz madalya kazandıran Rulík'ten de kurtuldu. Daha sonra Çek takımıyla dünya şampiyonasında gümüş madalya kazandı.

Varaď'nın durumunda bile iki taraf beklenenden çok daha erken veda ediyor.

Aralık ayının başında iDNES Premium'a verdiği röportajda “Oyuncuları, uygulama ekibini ve tüm organizasyonu tanıma süreci hala devam ediyor” dedi. “Ama takım çalışıyor ve çocuklar antrenmanlara adapte oldular, ben de yeni şehre alışmaya çalışıyorum.”

Geçen yıl Sparta ile bir anlaşmayı da görüşmesi gerekiyordu ancak iki taraf sonuçta şartlar üzerinde anlaşamadı. Kulübün eski forvete gerekli yetkileri vermek istemediği öne sürüldü.

Varaďa aynı zamanda katılığıyla da tanınır. Oyunculardan mutlak maksimumu talep ediyor, fiziksel ve taktiksel hazırlıklara dikkat ediyor, onun sert yaklaşımından herkes hoşlanmaz. Daha önce de kabinde belli bir gerilimin olacağı konuşulmuştu.

Václav Varaďa Pardubice'nin hokey takımında.

Ancak önemli olan, yaptığı işin karşılığını veren sonuçlardır. Třinec'i arka arkaya üç şampiyonluk şampiyonluğuna taşıdı ve 2017/18 sezonunda Steelers'la gümüş madalya kazandı.

Pardubice'ye gelmeden önce Slezany'nin 2027 yılına kadar uzun vadeli sözleşme imzalaması üzerine antrenmanlara ara verdi. Stajlara gitti, eğitim aldı ve profesyonel olarak ilerlemeye çalıştı.

“O yıl izin bana çok şey kazandırdı. Antrenörlük seminerlerine katılma, oyuncuları izleme ve tüm yurt dışı müsabakalara katılma fırsatım oldu. Finlandiya'daydım, iki kez Amerika'daydım, NHL'deki kariyerim sayesinde kesinlikle her şeye erişebildim” diye övündü iddialı takıma katıldıktan sonra.

Şimdi yine işinden oldu. Bir sonraki adımlarının nereye varacağını görmekle kalmayacak, aynı zamanda mevcut işvereninin şikayetleriyle birlikte feshedilen sözleşmeye nasıl tepki vereceğini de görmek çok ilginç olacak.