Pardubice – Karvin 2:1, Matouek ilk golü buldu, misafir takım sadece hayal görüyordu

Becayiş

New member
Sonunda başardığımız için çok mutluyuz. Bizim için kurtarma ve Karvina’yı kontrol altına alma sebebimizdi. Pardubice teknik direktörü Radoslav Kov, hayvan tekrar gergin olduğunda bile değerli puanlar aldı.

Gelen ekip, dördüncü lig maçında bile evinde Karvina’ya gol attı. Novek, su çarkı yarışından sonra ter içinde kaldı.

Sezonda ilk kez Kaptan Ernho, Kov’u duraktan derenin ucuna gönderdi. Deneyimli kanat oyuncusu Vacek de Premier Lig’in ilk 11’inde start aldı. Öte yandan Hejduek, Mladá Boleslav ile 1:2 berabere kaldığı maçın savunma yarısını değiştirdi. Bederka stoperde, Ernohorec Ranat ise sol bekte start aldı.

maçı dakika dakika izledik

Akınyemi, oğlunun 25. yaş gününü şık bir şekilde kutlayabilmek için yedi dakikada kendini oyunun ilk başında buldu. Ancak Nijeryalı forvet, Budinski’nin kalesine yalnızca Memi’nin yakın mesafeden ortasından yaptığı kafa vuruşuyla ulaştı.

Mücadeleci geçen ilk yarıda çok fazla pozisyon görülmedi ama ev sahibi ekip ilk fırsatı hemen kullandı. 39. dakikada Darmovzal düşük bir vuruş hazırladı, ancak Tischler’in sırtına dışarıdan bir şut buldu ve Ciupa’yı kafasıyla yendi.

Pja ern benim için çok güzel hazırladı. Kalenin önündeydim, bu yüzden golle sonuçlanması için büyük bir itme yapmaya çalıştım. Savunmanın sol tarafında başlayan ve Kasım 2021’den bu yana ilk kez ligde gol atan yirmi beş yaşındaki çok yönlü oyuncunun vücudu çalıştı. üst takıma döndükten sonra dördüncü maç.

Başlangıçta Hlavat ikinci golü de atabilirdi ama yakın mesafeden golü kaçırdı. Öte yandan Slezan’ın beraberliği sağlayan golü Mole’ları sevindirdi ancak Bederkov’un şutu ofsayt sayıldı ve hakem Berek videolu uyarı kararının ardından golü iptal etti.

Karvin ikinci yarışa girdi. 50. dakikada Miku açık kale önünde topu Akınyemi’ye pas verdi ancak keskin şutu uzaklaştıramadı. Nijeryalı tank, Matouek’in kale sahası içinde vurduğu anda neredeyse kaleye gitmek zorunda kaldı, ancak Akinyemi sadece kaleyi vurdu.

Matouek 55. dakikada skoru buldu. Olomouc’tan yaz transferi, Pikulv’un köşegen pasına sert bir vuruşla atladı, kaleci Ciupa’yı tuttuktan sonra yuvarladı ve ilk lig golünü boş bir gole attı. Pardubice de aralarındaki en yüksek rekabette altıncı maçta Karvin’e iki gol verdi.

Karvina kaptanı Budnsk, 69. dakikada düelloyu dramatize edebilirdi, ancak neredeyse adaşı olan Budinsk, etkili bir robin sondasıyla tehlikeli bir kafa vuruşunu engelledi. Vahşi doğada Karvin, top ile top arasındaki bağlantı hattına çarpan Miku’nun tekmesinden sonra tehdit etti.

Slezan, göze çarpmayan bir hareketin ardından nihayet hücumu düzeltti, Doleal’ın kafası üst direğe Halinski’nin arkasından sekti ve kaleci Budinsk belirsiz bir adımın ardından topu kalenin arkasına bıraktı. Karvin Pesto deplasmanda üst üste yedi lig maçı kaybetti.

Ne yazık ki şarkıyla aynı, defansif olarak bazı şeylerde hala tutarsız durumdayız. Böyle bir savunmayla puan alamayız. Ama son maçlarda oyun kaybetmedik, Pardubice’nin daha iyi bir takım olduğunu bile düşünmüyorum. En az bir puan almalıydık, diye değerlendirdi Hejduek.