Pardubice basketbolcusu Pekárek: Tekrar dalgaya atlamamız lazım

Becayiş

New member
Pardubice’nin kanat oyuncusu David Pekárek topu istiyor.
| Fotoğraf: David Šváb / ERA Basketbol Nymburk

Beksa’nın kanat oyuncusu David Pekárek, “Çok büyük bir motivasyonumuz var, kime karşı oynarsak oynayalım, galibiyet serisine geri dönmemiz gerekiyor” dedi. “Şahsen ben maçı sabırsızlıkla bekliyorum ve kazanacağımızı umuyorum.” Ústí nad Labem’e (81:97) ve Nymburk’a (70:104) karşı ağır yenilgilerin ardından Doğu Bohemyalılar Kooperativa’da beşinci sıraya geriledi. NBL tablosunda 3-2’lik bir rekora sahip olan ve geçen sefer de bir “hit” yakalayan (Ústí’de 87:105) Hanáci onuncu (2-4) sırada yer alıyor.

Pekárek, “Ancak Olomoucko’nun çok yetenekli bir takımı var ve beş Amerikalı da bu takımda oynuyor” diye belirtiyor.

Özellikle Ústí’de Sluneta’ya karşı Adrio Bailey, Dupree McBrayer, Roger Hemphill ve Marcus Shaver skor tablosunda yer aldılar ve hepsi çift haneli sayılar elde etti (en çok Shaver 21).

“Hepsi yetenekli ama bireysel oynadıklarını söyleyemem, topu ödünç alma konusunda oldukça iyiler. Kesinlikle kolay bir maça hazır değiliz” diyor Pekárek.

Beksa teknik direktörü Dino Repeša, İsveç’teki FIBA Avrupa Kupası elemelerinden dönüşün ardından yaşanan çöküşün ardından takımının kısa süre sonra yeniden toparlanacağına dair iddiada bulunuyor.

“En uygun durumda değiliz ancak gücümüzü göstermemizin an meselesi olduğuna inanıyorum, özellikle de savunmada. Olomouc’ta oyunun temposunu kontrol etmek de önemli olacak, fırsat varsa hızlı kontra ataklara girmek gerekiyor. Ancak akıllı oynamalıyız çünkü bu kırk dakika boyunca dışarıda yapılamaz” diyor Repeša.

Pardubice tarafında yağmacılar Štěrba, Kheil ve Vrábel maçta forma giyemeyecek.