Kavşağın onarımı trafiğin çökmesine neden oluyor, sürücüler bir saate kadar kuyrukta kalıyor

Becayiş

New member
Kapsamlı onarımlarla ilgili durum, Pazartesi günü saat 16.00 civarında şehir merkezinde trafiğin tamamen çökmesiyle daha da arttı. Stála Jahnova caddesi, Jiráskova veya Karla IV. Şehir merkezinden Dubina toplu konut bölgesine normalde birkaç dakikada ulaşılabilen yolculuk yaklaşık bir saat sürdü.

Belediye polisin trafiği suçlanan yerlere yönlendirmesini istiyor. Ancak kurduğu şehir polisi Kara Ulaştırma Kanunu’na göre bunu yapamıyor.

“Bu nedenle Çek Cumhuriyeti Polisinden özellikle Jahnov – Karel IV kavşağında yardım istedik. Trafik müfettişliği yardımımıza geldi ve personel imkanlarına göre ve diğer görevlerin yerine getirilmesiyle ilgili olarak bir trafik kontrol devriyesi gönderecek,” dedi trafikten sorumlu belediye başkan yardımcısı Jan Hrabal ve aşırı durumlarda, askeri polisten yardım isteyin.

“Karayolları ve Karayolları Müdürlüğü’nün Pardubice’ye yoğun yatırım yapmasını takdir ediyoruz. Uygulamanın ilerleyişini etkileme yeteneğimiz yok, bu yüzden sürücülerden hoşgörülü olmalarını ve mümkünse şehir içi ulaşıma öncelik vermelerini rica ediyorum” dedi Hrabal.

Geçen haftaya kıyasla bu kötüleşme basit bir olgudan kaynaklanıyor; hava önemli ölçüde soğudu, dolayısıyla daha az insan işe gitmek için bisiklet kullandı. Trafik bunu kaldıramadı. Ve sürücüler tam da sorun yaşamaya başlıyor.

“Kusura bakmayın hanımlar ama hayatımda Pardubice’nin trafiğe bu kadar karıştığını hatırlamıyorum. Bu kelime için kusura bakmayın, bunu sık sık dile getirmiyorum ama burada en uzun süredir görev yapıyorum, bu yüzden belki buna gücüm yetebilir,” dedi vali yardımcısı ve bölgenin tarihsel olarak ilk valisi Roman Línek (Koalisyon) Pardubice Bölgesi için) bölgesel temsilcilerin Eylül ayındaki toplantısında.

Kendisi Pardubice’de yaşıyor ve çalışıyor, dolayısıyla durumu iyi değerlendirebiliyor. Onun sözleri kesinlikle birden fazla sürücü tarafından imzalanacaktı. Na Drážka’daki ana kavşağın onarımı tüm şehirdeki durumu büyük ölçüde ağırlaştırdı. İnsanlar yoldan sapmaya çalışıyor, bu nedenle eskiden iyi olan yerlerde bile trafik duruyor.

Onarılan kavşak şehir merkezindeki ana kavşaklardan biri.

Haritalar © SHOCart ve OpenStreetMap’e katkıda bulunanlar tarafından sağlanmıştır. SHOCart, turist ve bisiklet haritaları ve atlaslarının geleneksel bir yayıncısıdır. Daha fazla
www.shocart.cz

“Eve giden bir yol arıyordum, o yüzden Dukla’yı denedim. Pazartesi günü, toplu konutun en ucundaki Honda mağazasının trafik şirketindeki trafik ışıklarında arabalar duruyordu, bunu hayatımda hiç görmedim.” dedi sonunda D35 otoyolunu kullanan muhalefet temsilcisi Vít Ulrych şehrin doğu kısmına ulaşmak için.

Şehir merkezinden Studánka, Pardubice veya Dubin’e gitmek isteyen birçok kişi, yoğun saatlerde daha uzun ama daha hızlı olan Nemošice üzerinden dolambaçlı yoldan gitmeyi tercih ediyor.

Yan sokaktan ana caddeye ulaşmak neredeyse imkansız

Ayrıca, geçebileceklerinden emin olmadıkları halde kavşaklara giren sinirli sürücüler de şehirdeki durumu daha da kötüleştiriyor. Bir yandan yönetmeliği ihlal ediyorlar ama aynı zamanda diğer yönleri de kapatıyorlar çünkü çoğu zaman kavşaktan hiç çıkamıyorlar.

Öte yandan taliden ana yola kadar arabaları bekletecek olanlar da var. Aynı zamanda sürücülerinin çoğu zaman birkaç saat boyunca dönme şansı olmuyordu. “Örneğin öğleden sonra 3 ile 5 arasında neden önemli kavşaklarda eyalet veya şehir polis memurlarının bulunmadığını ve trafiği yönlendirmediklerini anlamıyorum. Bu kesinlikle yardımcı olacaktır ve her şey daha sorunsuz ilerleyecektir” diye ekledi Ulrych.

Ayrıca Pardubice’de sürücüler de rahat etmeyecek. Dašická Caddesi ile sözde otoyolun kesiştiği noktanın onarılması birkaç hafta daha sürecek. Her şey yolunda giderse MI Roads çalışmayı 6 Kasım’da tamamlayacak. Aksi halde iki haftaya daha ihtiyacı olacak.

“Şantiyedeki çalışmalar sırasında, mevcut asfalt betonu katmanlarının daha küçük kalınlıkta olmasından kaynaklanan öngörülemeyen fiziksel koşullar bulundu. Bu olay, proje belgelerine göre çalışmanın sürdürülmesine izin vermedi” dedi MI Roads şirketinden Jan Řehák, kavşağın kapatılmasının olası uzatılmasının nedenleri hakkında. Aynı zamanda orijinal son teslim tarihine yetişme şansının da olduğunu ekledi.

Kentin kuzeydoğu çevre yolu da rahatlama getirebilir ancak 2025 baharına kadar hazır olmayacak. O zamana kadar Pardubice halkı, Elbe üzerindeki tüm önemli köprülerin onarımına katlanmak zorunda kalacak. Ve sütunlar olmadan da yapamazsınız.

Megagame için para topla