Hradec Kr. – Pardubice 2:0, Čihák aradan sonra baharın ilk galibiyetini aldı

Becayiş

New member
Hayatta kaldığımız için çok memnunuz. Güzel bir maçtı, derbi, biletleri neredeyse tükenen stadyum, harika bir atmosfer. Koç Horej basın toplantısında, hak ederek kazandığımızı söylemeliyim dedi.

İlk lig derbisi, takımın yeni stadyumun inşası için Mlad Boleslav'daki bir akıl hastanesinde oynamasından önce Hradec'te gerçekleşti. İlk yarıda işler ev sahibini tehdit etti ancak net bir hücum geliştirmediler. Ainka u, maçın 15 saniyesinden az bir süre sonra kalenin arkasından şutunu çekti ve 20. dakikada Vauln köşe vuruşunun ardından dışarı çıktı.

maçı dakika dakika izledik

23. dakikada Ainka'nın altından attığı pasla Vaulna'yı bulmaya çalıştı ama Ortiz son anda topu önüne attı.

Çeyrek saat sonra, ev sahibi stoper Klma pi Patrkov'un ceza sahası içinde elle müdahale girişiminde bulunuldu, ancak hakem Rouek penaltı kararı vermedi ve video kararı oyuna müdahale bile etmedi.

57. dakikada Hradec öne geçti. Kaptan Krej'in filelere yaptığı orta, Kinskho'yu kafasıyla yendi ve 8519 seyirciyi sevindirdi. Bval Pardubice lig sezonundaki ikinci golünü attı ve her ikisini de baharda attı.

Derbiyi belirleyecek şeylerden birinin de standart durumlar olduğunu hafta içinde konuşmuştuk. Uzun zamandır bunun için hazırlanıyorduk ve bugün karar verildi. Krejda (Krej) çok güzel bir tekme attı ve ihy'nin (ihko'nun) kafası muhteşemdi. Sonra zamanımız doldu, dedi Horej. Topa tekme atmak istedim ama koç La'nın kalesine atmanın daha iyi olacağını söyledi. Hizmetçi Vclav Pila, Zaplapnbh, ben oradan geldim dedi.

Topun oyuna sokulmasının hemen ardından Pila, konuk kaleciyi yerden şutla deldi. Yarım saatten fazla süren oyunun ardından Hradec Kráts, Pilae ile puan tablosunun lideri ve savunma şampiyonu Sparta Pudhorock'a karşı beş lig maçına hazırlandı.

73. dakikada golü attılar. Stdajc Tischler plc'de topu geride bıraktı, Danck Vauln'a hücum etti, Vauln sonunda aşağıya kaymasına rağmen golü attı. En yüksek meblağlı sabahın dördüncü parıltısıyla karanlığın en iyisi Horek'e yetişti. Pardubice kazanı kendi sektöründe yangına neden oldu ve itfaiye ekipleri tarafından söndürülmek zorunda kaldı. Tuzağa düşürülen konuk savunma oyuncusu Chlumecki, ceza sahası içinde 4 gol bile atamadı.

Hradec, bu maçların ardından ligde Pardubice'yi mağlup etti ve evinde beş düellodan sonra en yüksek maçı kazandı. Lig sezonunda toplam 27 sayının 19'unu kendi taraftarı önünde attı. Pardubice üst üste ikinci kez mağlup oldu.

Bu benim için büyük bir kurtuluş, burada evdeyim, ben Hradek'im. Bu gerçekten hoşuma gitti. Aynı zamanda bunun bizden düşmesini de onurlandırmalıyım. Bu bizim için çok büyük bir zorluktu ve üstesinden geldik. Pila, çok motive olduğumu belirtti.

Hradec bize karşı saldırgandı. Hiç çalışmadık. İmkanım olsa yedi buçukta ayrılırdım. İşbirliğinde bir zayıflık vardı, örgüt daha önce hiç olmadığı kadar parçalanmıştı. Pardubice antrenörü Radoslav Kov, buraya geldiğimden beri %100 en kötü maçım olduğunu söyledi.

FORTUNA:LİG 2023/2024

09.03.2024 15:00

Nhradnich:
L. Krobot, D. Darmovzal, O. Kukuka, V. Sychra, D. Dont, D. Mare, V. Budinsk, M. Surzyn, P. ern, E. Tischler, F. Brdika

Karar: K. Rouek – K. Hjek, R. Dresler

Vahşi şair: 8.519

Çevrimiçi rapora tıklayın