Houdek yaptığı ağır faul için özür diledi, cezayı kabul edecek. Dědek, sınırı aşan şunu yazdı:

Becayiş

New member
“Michal Houdek'in müdahalesi sertlik ve adil oyun sınırlarının ötesindeydi. Gerekli cezanın verilmesini bekliyoruz. En önemli şey Tim Söderlund'un yakında iyileşip buza geri dönmesidir” diye yazdı Dědek, X sosyal ağında yazdı.

23 yaşındaki bek aynı zamanda birkaç maç ceza almayı da bekliyor: “Artık geriye disiplin kurulunun kararını beklemek ve bana verecekleri cezayı alçakgönüllülükle kabul etmek kalıyor.”

“Döndükten sonra takıma faydalı olmak için her şeyi yapacağım ve tüm Pardubice'ye Dinamo için nefes alacağımı ve iyi bir hokey oyuncusu olduğumu kanıtlayacağım.”

Cezanın çarşamba günü açıklanması gerekiyor, disiplin komisyonu zaten Houdek'i birkaç kez cezalandırdı. Ekim 2019'da, lig dışı ilk maçına çıktıktan hemen sonra, Spartalı Marko Kvapil'e karşı yarıda kalan maçta yaptığı faul nedeniyle iki maç cezalıydı.

Bu sefer çok daha sert bir karar bekleniyor. Cezanın miktarı kurallardan önceden tahmin edilemiyor ancak Hradec Bohumil Jank, geçen sezon Ondřej Machala'ya benzer bir müdahalede bulunduğu için sekiz raundu kaçırmak zorunda kalmıştı.

Houdk'un çok daha küçük olan Söderlund'a orantısız sert vuruşu hiç de iyi görünmüyordu, İsveçli saldırganın bir sedye üzerinde buzdan indirilmesi gerekiyordu.

Pardubice'nin defans oyuncusu Michal Houdek.

Pilsen Pazartesi akşamı Söderlund'un bilincinin yerinde olduğunu ve tehlikenin bulunmadığını söyledi. Halen hastanede bir dizi testi daha bekliyor.

“Hokeyde genellikle saniyenin çok küçük bir bölümünde karar verirsiniz ve ne yazık ki şanssız bir şekilde Tim'e vurdum. Houdek, “Öncelikle sağlığına kavuşmasını diliyorum” dedi.

İki hafta önce ikisi de aynı kulübede oturuyorlardı. Pardubice, Houdek'e transferin son tarihinden kısa bir süre önce ulaştı, Slovak temsilcisi Martin Bučko ise ters yöne yöneldi.