Her zaman başlıkların olacağını düşünürdüm. Kolář: Finali gerçekten takdir ediyorum

Becayiş

New member
Pardubice formasıyla iki ekstra lig şampiyonluğu elde etti. İlki 2010 yılında Dominik Hašek'ten önce, kendi ifadesine göre yirmi üç yaşında hokey oynamayı öğrendiği yer. İki yıl sonra zaten sezonun en iyi savunma oyuncusu seçildiğini ve liderler arasında yer aldığını ekledi.

Artık Jan Kolář en değerli metal için savaşmak üzere üçüncü bir şansa sahip olacak ve yine tamamen farklı bir rol oynayacak. Sekizinci seribaşı olmayan defans oyuncusu olarak muhtemelen maçların çoğunu tribünden izlemek zorunda kalacak.

Kolář gazetecilerin önünde güldü, “Biz gençler 2010'da her şeyi başardık, sadece onun Hasánek olduğu söylendi.” Şu anki rolü de bu, neredeyse her durumu hafife alabiliyor, her şeyi şakaya çevirebiliyor, takımı sakinleştirebiliyor. Kolář ciddi bir tavırla, “Buzda oynamak istediğimi biliyorsun ama başarılı olmak istiyorsan egonu takıma tabi kılmalısın” dedi.

Çeşitli şakaların yanı sıra Salı gecesi başlayacak final serisinde de bunu kabinde yapmayı planlıyor. Sparta veya Třinec Pardubice'ye gelecek. “Kiminle oynayacağımızı henüz bilmiyoruz, bu nedenle tüm play-off maçları gibi antrenman yapıyoruz. Rakibin adını öğrendiğimizde her şey başlayacak, hepimiz istediğimize sadece dört galibiyet uzakta olduğumuzu anlayacağız.” dedi Kolář.

Şampiyonluğun potansiyel bir galibiyeti, kariyerinin güzel bir sonu olabilir. Dinamo, Kolář'ın birinci lig yedeklerinden bir veya iki bek oyuncusunu “seçmesi” için kesinlikle çabalayacak, ancak 37 yaşındaki oyuncu yavaş yavaş dışarıdaki hayata bakıyor. hokey.

Kolář tekrar güldü: “Yirmi beş yaşımdan beri bununla uğraşıyorum.” “O kadar çok şey uydurdum ki… Hokey oynayabilirim, hokey oynamama gerek yok. Göreceğiz, artık benden hiçbir şey alamayacaksın” diye ekledi.

Birincil finaldir. Dynamo, yedinci maçta Třinec'e karşı yeterli olmayan geçen yılki yarı final acısını tekrarlamak istemiyor. Tam tersine, yaşadığı acı deneyimi sakin bir şekilde kendi aleyhine çevirmeyi planlıyor.

“İlk olarak takım yıl boyunca pek değişmedi, daha dengeliyiz. İkincisi ise önemli maçlar yaşarsanız gönül rahatlığı kazanırsınız. Bir şey ilk kez olduğunda dehşete düşebilirsiniz, ancak tekrar olduğunda ne yapacağınızı bilirsiniz. İster hazırlık maçında ister finalde olsun, hep aynı şeyleri yapıyorsunuz” diye açıkladı Kolář.

2019 yılında yurt dışından Pardubice öğrencilerinin dönüşünü başlatan da o oldu. Çok fazla ısırmak zorunda kaldı, Dinamo'daki ilk sezonunda ekstra ligde kalmak için son dakikaya kadar mücadele etti, ardından çeyrek finalde iki kez kaza yaptı…

“Zordu, küçümsemek istemedim ama bunun üstesinden gelmek zorundasınız. 2010 yılında hepimiz büyük hokeye geri döndük, şampiyonluğu kazandık ve iki yıl sonra arada bir bronz madalya kazandık. Her zaman kazanacağımızı düşünüyordum, kolay görünüyordu. Ancak kariyeriniz boyunca durumun böyle olmadığını anlayacaksınız. Tekrar finalde oynama fırsatını gerçekten takdir ediyorum” dedi Kolář.