Hava Hac Yolculuğu'nda hava durumu oyun oynadı. Bazı yıldızlar uçmadı

Becayiş

New member
MBB Bo-105 helikopteriyle akrobasi yapması gereken Felix Baumgartner, Avusturya'dan özür diledi. İkinci Dünya Savaşı sahnesinde yer alması beklenen Meesserchmitt Me-262 Schwalbe de gelmedi.

Öğleden sonra ilk saat hava güzeldi, sonra yağmur durdu. Hava açılmaya başladı ama şiddetli yağmur bulutları hâlâ gökyüzünde kalıyor ve sanatçılar için etkileyici bir fon oluşturuyordu.

Yeni bir set sunan akrobasi pilotu Martin Šonka, “Piste ve başka bir bölgeye doğru uzun ve yavaş bir dönüş yapıyoruz ve o sizin için tekrar ve bir kez daha dönüyor ve şimdi ben de uçağa biniyorum ve asıl işe başlıyoruz” dedi. Extra 300 SR ile solo akrobasi çalışmalarını tamamladı.

Makinesi aşırı yüklendiğinde bile performansı hakkında yorum yapmayı başardı. Pardubice'deki devlet kuruluşu LOM Prag'ın Havacılık Eğitim Merkezi'nde geleceğin ordu pilotlarının eğitim aldığı Z-142 eğitim uçağında uçma sanatını bir kez daha izleyicilere gösterdi.

Pazar günü, programın sonunda fırtına gelmesine rağmen değişken hava düzeldi. Binlerce kişi havalimanına ulaştı. Örneğin seyirciler, dört akrobasi makinesine eşlik eden bir gripenin yanından geçişi karşısında büyülendiler. Eşlik eden program da başarılıydı.

“Havacılık Hacına sanal gerçeklik yardımıyla uçmayı denemek amacıyla gittik, dolayısıyla duyurusu yapılan çekicilerden bazılarının uçmamasını umursamadık bile. Oğullar uçağı kullanmayı deneyebileceklerinden memnundu” dedi Lucie Jelínková.