Ekmek için 1,5 milyon, kadınların emekli maaşı da dahil. ODS meclis üyelerinin gücünü zayıflatıyor

Becayiş

New member
Kaynaklar orada. Sosyal demokrasideki halefi Belediye Başkan Yardımcısı Jakub Rychteck, Pardubice meclis bütçesi sırasında eski Başbakan Vladimer Pidly'nin meşhur duygularını ciddiye aldı. O ve belediye binasının bu yıl yüz kişiden önemli miktarda para alacak olması, özellikle muhalefet ODS'nin görmekten mutluluk duyacağı öğeler için milyonları serbest bıraktı. Beni en çok rahatsız eden şey cildimde hissedilen acıydı.

Ücretlerde yüzde 12 oranında artış var. İş dünyasından yöneticilere sordum, kimse bu kadar büyük katkı sağlamadı. Şirket sahibi iki en fazla yüzde yedi. ODS temsilcisi Petr Klimpl, sokaklarda birçok insanın maaşının düştüğü gerçeğiyle ilgili bağlantılar bile bulunduğunu söyledi.

Bu çanta, tasarımı açısından en azından kısa bir süre için berbat bir şekilde başarısız oldu. Rychteckho'ya göre bir şeyler yazmaya ihtiyaç var.

Zabıta maaşlarına da yüzde 12 oranında zam yapacağız. Özel sektör ile ABD'de maaşlar arasında ciddi bir fark olduğunu, bazı pozisyonlar için kaliteli insan bulamadığımızı da eklemek isterim. Kadınların seçimi dört kez, dört kez tekrarlanıyor. Bakan, maaş tekliflerimizin henüz rekabetçi olmadığını söyledi.

Kim, hangi kaynaklardan ödüyor, çünkü Çek Cumhuriyeti, kamu sektöründeki maaşların ortalama olarak özel sektöre göre daha yüksek olması bakımından benzersizdir.

Öte yandan sendikanın sekreteri Michal Zitko, insanların bazı uzmanlık gerektiren pozisyonlardan dolayı gerçekten sıkıntı çektiğini doğruluyor. Özel şirketlerle tek bir işgücü piyasasında mücadele ediyorum. Eğer kaliteli bir avcı almak istiyorsam ona bu şekilde ödeme yapmalı ve ona uygun koşulları vermeliyim. Zitko, şu anda bazı teknik pozisyonları doldurma konusunda sorun yaşadığımızı söyledi.

ODS: Reklamdaki insanlar zamana ayak uyduruyor

ODS temsilcilerinin hiçbiri argümanlara ikna olmadı. ODS temsilcisi ve milletvekili Karel Haas, daha sonra yalnızca belediyede sayısı 300'ü geçmeyen ve ilçelerde oturan üyelerin son zamanlarda büyük ilgi gördüğüne dikkat çekti.

Özellikle 2021-2023 yılları arasında memurlarımızın maaşlarının yüzde on civarında arttığı bir dönemde bunun yeterli olmadığını düşünüyorum. Haas, belediye binası çalışanları arasında taraftar bulamayacağımı biliyorum ancak buna yapılacak bir şey olmadığını ekledi.

Mavi partili politikacılar, meclis üyelerinin belediye binası etkinlikleri için hızlı bir kahvaltı için daha fazla para serbest bırakmasından hoşlanmadılar. Ayrıca oberstven başına 1,5 milyonun çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Geçtiğimiz yıllarda çoğunlukla covid nedeniyle ekmek ve çiçeklerle sorun yaşadığımı söyleyen Petr Klimpl, bu yıl sadece bir milyon krondu dedi. Benim yüzümden etkinlik gerçekleşmedi.

Öte yandan ikinci temsilci bile tereddüt etmeden startı onayladı ve oylarında herhangi bir sorun yaşanmadı. Yatırım yanlısı bütçeye ulaşmayı başardılar. Yatırımlar geçen yıla tekabül ediyor, şu anda birkaç yüz milyonluk farklar var, bu da toplam bütçe açısından marjinal bir fark. Bakalım vergi beyannameleri bizim için nasıl sonuçlanacak? Rychteck, eğer durum izin verirse, 2023'ten itibaren mali kaynakları devreye sokacağız, dolayısıyla bir milyar civarında yatırım yapacağımızı varsayıyorum, dedi.

Stt sahasından Pardubice'ye yaklaşık 150 milyon m

Magistr oekv, ez vergi zsk pes 2,6 milyar, tüm anlaşmazlıklardan elde edilen gelirin geri kalanını karşılayacak. Hükümetin konsolide paketi nedeniyle belediye binası, kombine vergilerden elde edilen gelirin 80 milyona mal olacağını tahmin ediyor. Ayrıca kumardan elde edilen 75 milyonluk gelirle de baş edemiyoruz. Ancak belediye hizmet ücretlerini artırmayacak.

Enflasyonun nüfus üzerindeki etkisinin, reel ücretlerin nasıl düştüğünü görüyoruz. Rychteck, bu nedenle sakinlerimizin gidip bir şeyleri kurtarmasını istemiyoruz, dedi.

Şehirde irili ufaklı yatırımların planları hazırlanıyor. Teplho Caddesi'ndeki Matesk Koly'nin kapasitesi yüz metre artırılacak. Na pici parkındaki gölü de temizlemek istiyor, etkinlik birkaç kez ertelendi. Cihelna yüzme havuzunun yeniden inşası devam ediyor ve Terminal Güney sanayi projesinin hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Şehir sermaye harcamaları için 860 milyon kron ayırdı. Yatırımların bir kısmı bütçeden, bir kısmı ise sübvansiyonlarla oluşturulacak.

Rychteck, örneğin Dukla'daki basketbol salonunun yeniden inşa projesi için fon bekleyeceğimizi, Avrupa sübvansiyonlarıyla ortak finanse edilen büyük bir proje olan Sosyal Hizmetler Merkezi Smysl'i hazırladığımızı ekledi.

Losk, 900 milyon kronu yatırım için olmak üzere 3,1 milyar kronla başladı. Bir yıl önce belediye binasının yatırım için bir milyar kronu vardı.