Dr.-Ing. Karsten Lemmer – Yönetim Kurulu Üyesi

celikci

New member

Özgeçmiş

Dr.-Ing. Karsten Lemmer, DLR Yönetim Kurulu’nda yer almakta ve “İnovasyon, Transfer ve Bilimsel Altyapılar” yönetim kurulu departmanından sorumludur. Mükemmel araştırma sonuçları ve daha fazla teknolojik olgunluk için araştırmadan yeniliklerin geliştirilmesi, know-how ve teknolojilerin transferi ve büyük ölçekli araştırma tesisleri, rekabetçi endüstrinin bir ortağı olarak DLR’yi güçlendirmek için temel eylem alanlarıdır. Nitelikli elektrik mühendisi, 2001 yılında enstitü müdürü olarak DLR’ye katılmadan önce üniversite araştırmalarında ve demiryolu endüstrisinde çalıştı. 2021 Şubat ayına kadar enerji ve ulaştırma alanlarından sorumlu yönetim kurulu üyesiydi.

Karsten Lemmer (1964 doğumlu), elektrik mühendisliği eğitiminin ardından, 1994 yılında doktorasını da aldığı Braunschweig Teknik Üniversitesi’nde araştırma görevlisi ve akademik danışman olarak çalıştı. endüstriyel projeler. 1997’de Avrupa Projeleri Başkanı ve daha sonra Yeni İş Geliştirme Direktörü olarak Siemens AG’ye geçti. 2001 yılında, Braunschweig Teknik Üniversitesi ile ortak bir atamanın ardından, bugün yaklaşık 200 çalışanın araştırma yaptığı Ulaştırma Sistemi Teknolojisi Enstitüsü’nün kurucu direktörü olarak DLR’ye geldi. Mart 2017’de DLR’de Enerji ve Ulaştırmadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini devraldı.

Lemmer, Ulusal Hidrojen Stratejisinin uygulanması konusunda federal hükümete tavsiyelerde bulunmak üzere Haziran 2020’de kurulan Hidrojen Konseyi’nin bir üyesidir. Ulusal Hidrojen ve Yakıt Pili Teknolojisi Organizasyonu’nun (NOW) bilimsel danışma kurulu üyesidir ve Alman Bilim ve Mühendislik Akademisi’nin (acatech) tam üyesidir. Avrupa Demiryolu Araştırma Danışma Konseyi’nde (ERRAC) Federal Almanya Cumhuriyeti’nin ulusal temsilcisidir.