Cienciales'te yılbaşı gecesi mi? Kadeh kaldır ve uyu, Pardubice'li saldırganı anlatıyor

Becayiş

New member
Forvet David Cienciala, “Gece yarısından yarım saat önce Pardubice'ye vardık, kapıyı çaldık ve uyuduk” dedi.

Yeni yılın ilk günleri sadece kendisi için benzer bir ruhla devam etti. “Erkeklerle çok eğlendim ve hepimiz çok benzer deneyimler yaşadık. Gerçekten yeterince yedik, o yüzden uyuduk. İlk antrenman 3 Ocak'taydı, saat on iki buçukta kalktım ve kendimi gerçekten yorgun hissettim” dedi Cienciala.

Ancak antrenman ayakkabılarını kapatıp aceleyle işe dönmekten başka seçeneği yok. Bu gece Dynamo ekstra lige geri dönüyor ve saat 18.00'den itibaren Ještěd'in yönetimi altında ev sahibi takım Liberec'e karşı oynayacak.

Cienciala, “Umarım Spengler'in ve yıl sonundan itibaren ekstra ligdeki performanslarını teyit edebiliriz” dedi. Dinamo tüm dikkatini iç rekabete odaklayabilir. Doğu Bohemya bu yıl ekstra lig dışında başka maç beklemiyor. Ancak aldanmayın, en azından Ocak ayında program oldukça zorlu olmaya devam edecek.

“On iki maç oynuyoruz, dolayısıyla yerleşik düzen pek değişmeyecek. Maçlara serpiştirilecek olan gönüllü antrenmanlara devam edeceğiz. Belki Şubat ayında yavaşlayacaklar ama şimdi orada nasıl olduğumuzu bilmiyorum (9 maç),” diye düşündü Cienciala.

Ocak ayına dönelim. Bu filmde Pardubice, daha önce defalarca adı geçen Spengler'ı yakalayacak. Bugün Liberec'e ikinci takım olarak gelecekler ancak ilk Sparta'ya kıyasla önlerinde üç maç daha var.

17 Ocak Çarşamba günü saat 18.30'dan itibaren Prag'ın FF İngiltere'sinde yaşanan trajedi nedeniyle ertelenen bir düello oynayacakları Prag'ın O2 arenasının buzuna geri dönebilirler. Binlerce hayranı taşıyan özel bir Dinamo Ekspresinin Pardubice'den yola çıktığı hâlâ doğru.

Ancak bundan önce bile Dinamo, lig dışı bir anormallik yaşayacak. Pazar günü saat 17.00'de kendi sahalarında Brno Kometa'ya meydan okuyacaklar ve üç gün sonra buzda karşı karşıya gelecekler.

“Her takımın tüm sezon boyunca oynadığı tecrübeli bir tarzı var, dolayısıyla buna göre hazırlanacağız. Aynı rakibin art arda iki kez oynanması önemli değil, bunu play-off'lar için bir test olarak kabul edebiliriz.” diyen Cienciala, alışılmadık ikili maçın avantajlarını aradı.