Cesedi buldum, zaten yaklaşık sekiz tane buldum, cinayet sanığı iddia ediyor

Becayiş

New member
Sanık Kučera bugün mahkemeye ifadesini orantısız derecede uzun tutacağı tehdidiyle başladı. “Ben bunların hiçbirini yapmadım. Muhtemelen 4-5 gün burada olmayacak ama Fidel Castro gibi konuşacağım, böylece geceye kadar burada görebilirim” dedi.

Daha sonra bir buçuk saat konuştu ama konu hakkında yorum yapmadı. Senato başkanı Jana Bodečková daha sonra ifadesini sonlandırdı ve spesifik sorular sormaya başladı.

Şu anda kırk altı yaşında olan Kučera, suçun işlendiği sırada kendisinden neredeyse üç yaş küçük olan Baráková'nın ortağıydı. Dosyaya göre, 30 Kasım 2022'de Libišany'deki bir evde, sanığın 70 yaşındaki annesini tartıştıktan sonra birlikte öldürdüler. Sanık, yaşlı kadınla bundan sonra birkaç gün iletişim kurduklarını ve cesedi ancak 3 Aralık'ta bulduğunu iddia etti.

Kadınlar uzun süreli anlaşmazlıklar yaşadı ve mülkiyet konusunda dava açtı. Görünüşe göre cinayetin de sebebi o. Kučera bugün mahkemede yüz milyonlarca borcu olduğunu itiraf etti.

İddianameye göre, saldırı sırasında yaşlı kadını sırtına oturtup kafasını birkaç kez sert bir şekilde yere vurmuş, ardından ağır bir ağırlıkla kafasına vurmuş, ardından da kafasına ve boynuna bir el tabancasıyla birkaç delik açmıştı. delmek. Cesedin üzerine asit döktü. Baráková da saldırı sırasında oradaydı ve kırık bir vazoyla kendini kesti. Daha sonra olay yerini temizleyen iki fail, bir ceset bulduklarını söyleyerek polisi aradı.

Kučera polise verdiği ifadede cinayeti itiraf etti ancak dosyada belirtilenden farklı bir şekilde. Kadını nasıl öldürdüğünün farkındaydı. Uzun süredir hukukla sorunları olduğunu ve hapse girmek istediğini söyledi.

Ancak bugün mahkemede suçu reddetti. “Bunu ben yapmadım. Evde, yalnızca çalmakla suçlandığım nesnenin ve elektronik araba anahtarının üzerinde anlaşmaya varılan onarımları yapıyordum. Planlanan ziyaret için geldik ama öldürülen kadın iletişim kurmadı, ona yazıp aradık ama sonra onu çalışma odasında ölü buldum. Geçmişte sekize yakın ceset buldum, ne yazık ki şanslıyım” dedi mahkemede. Bodečková daha sonra ona cesedi gördüğünde nasıl tepki verdiğini sordu. “Yine kahretsin” dedim.

Ancak cinayet, çarşamba günü mahkemede öldürülen adamın suç ortağı kızı tarafından ayrıntılı olarak anlatıldı ve onun versiyonu iddianameyle örtüşüyor. Kučera, “Otistik, aksini iddia ediyor” dedi. Başlangıçta cinayeti itiraf etmeyi tercih ettiği söyleniyor çünkü polisin onu zaten mahkum edeceği açıktı.

Kučera'nın yasadışı silah bulundurmakla da suçlandığı davada polis, elinde iki uzun ateşli silah, pompalı tüfek namlusu, dipçik ve binlerce mermi buldu. Adam bunların kendisine ait olmadığını iddia ediyor.

Ayrıca mahkemede kendisinin tekrar suç işlediği ortaya çıktı. Geçmişte Kučera, iki kişinin öldüğü bir trafik kazasından sorumlu olduğu için denetimli serbestlik almıştı ve aynı zamanda ehliyetsiz araba kullanma kanunuyla da karşılaşmıştı.

Tehlikeli tehditlerde bulunduğu gerekçesiyle kamu hizmeti cezasına çarptırıldı. Ayrıca şu anda başka bir davada dolandırıcılığa teşebbüsle suçlanıyor.

Cinayet davasında karar bugün verilmeyecek, asıl duruşmaya 12 Mart'ta devam edilecek.