Bu yılki kuş gribinin ilk salgını bitti. İtfaiyeciler on binlerce tavuğu öldürdü

Becayiş

New member
İtfaiye ekipleri yangını karbon monoksit kullanarak söndürdü. Salonları kapattılar ve gazla doldurdular. Şirket çalışanları, merhumları salonlardan çıkararak taşıma için yükledi. Onu öldürdükten sonra 40 kilometre uzaklıktaki kasabadaki bir asana şirketine gitti. Tasfiye sırasında herhangi bir komplikasyon yaşanmadı, sadece operasyoneldi. Axmann, her durumda teknik sorunlar olacağını ancak bunların aşılabileceğini söyledi.

Örneğin salonların eski olması ve bir tanesinin hava geçirmez olmaması itfaiye teşkilatında karışıklıklara neden oldu. Karbon monoksitin nereden sızdığını bulmak için drone kullandılar. İtfaiyeci Jakub Mat, bölgeyi mühürlemek için donanımlı bir grubu oraya gönderdim, sonra her şey yolunda gitti, dedi.

Koson'da on salon var. İçlerinde et tipi aile yetiştiriciliği vardı, piliçlerin yumurtlandığı kuluçkalık yumurta üreten horozlar ve tavuklar vardı. Yumurtaların da imha edilmesi gerekiyordu. Koson'da pta chipka 2007'de ortaya çıktı.

Aynı yangınla mücadele çalışması Svitavska'daki Sklenm'de de yapılıyor; burada 20.200 tavuk ve bir horozun perşembe akşamına kadar ötenazi edilmesi gerekiyor. Pazartesi sabahı kapanışı yapabilmek için Pazar günü Sklenho'da toplanacağız. Mat, saat 09:00'dan itibaren zaten dolu olduğunu, her şeyin gaz tedariği ve benzerine bağlı olacağını söyledi.

Parsel tasfiye edildikten sonra vasiye verdi. Yataklara ve objenin iç kısmına 24 saat etkili dezenfektan solüsyonu serpiliyor. Ondan sonra beni temizle ve yıka. Bir hafta sonra ilaçlama başlıyor, ardından çiftlik 30 gün davetsiz kalıyor. Ancak o zaman yetiştirme şirketi beni yenileyecek. Şirket bunun Mayıs ayında olmasını bekliyor.

10 kilometre koruma köpeği ve 10 kilometre gözetleme köpeğinde veterinerin de yetiştiriciyi takip etmesi gerektiği talimatını verdi. Kümes hayvanı sürüleri kısıtlanıyor, kümes hayvanı yetiştirme envanterleri yapılıyor ve borsalar ve kuş gösterileri gibi toplu etkinlikler yasaklanıyor.