Baba ve kız kardeş maktulün hesabından 19 milyon çekti, harçtan kaçınmak istediler

Becayiş

New member
Yaralanan taraf, Josef B., 2013 yılında tatbikata giderken askeri aracın karıştığı bir kazada ciddi şekilde yaralanan profesyonel bir askerdi. Sürekli olarak başkalarının yardımına bağımlıydı. Bitkisel bir duruma düştü. Minimal iletişim kurdu.

Mahkeme tarafından vasi olarak atanan babasının sorumlu olduğu sigorta şirketi ve ordudan toplam 20 milyona yakın kron aldı. Oğul daha sonra Kasım 2021’de covid’e yakalandı ve öldü. Sanık, ölümünden önce hesabından 19.1 milyon çekmiş.

Sanık, Hradec Králové’deki Bölge Mahkemesinde “Miras işlemlerine girmesin diye hesaptan parayı gönderdim” dedi. Toplamda 6.200.000 ve 12.900.000 kron tutarında iki işlem gerçekleşti. Hesaptan gelen para, “Bir kız kardeşe hediye” notuyla gitti.

Sanık, geçmişte kızına oğlunun parasından mahkeme tarafından onaylanan 2,9 milyon tutarında bir daire kredisi verdiğini ve bunun kendisine söylenmesi gerektiğini söyledi. olağandışı soru Bu yüzden diğer işlemlerde sormadı.

“Ancak, aniden bunu yaptığım için aptal olduğumu söylediler, çünkü mahkemeye bildirmem yeterliydi. Ama oğlum ve daha sonra annem öldü ve sağlığım iyi değildi. Hiçbir şey düşünmedim” diye ekledi.

Para önce maktulün kızının ve maktulün kız kardeşinin hesabına gitti, onlar da daha sonra babanın hesabına iade etti. Daha sonra onları, takdirleri için yatırması gereken sanığın kocasına iletti.

“Parayı babamın hesabına gönderdim ama zimmete para geçirmeyi kabul etmiyorum. Babam bana parayı gönderdi çünkü erkek kardeşimin muhtemelen eve dönmeyeceğini biliyordu, böylece miras davalarında noter masraflarından kurtulacaklardı. Kardeşimi hiçbir şekilde bilerek incitmez veya zarar vermem. Ve babamın da bunu yapmayacağına inanıyorum” diyen sanık, babasının kocasıyla olan anlaşmaları hakkında hiçbir şey bilmediğini ve bunlarla pek ilgilenmediğini sözlerine ekledi.

Ayrıca özel olarak modifiye edilmiş bir araba satmak istedi.

İddianamede ayrıca, hem sanıklar hem de maktulün iki arkadaşı tarafından imzalanan, yaralı gazinin hayatını kolaylaştırması beklenen güncel değeri 800 bin kron olan özel modifiyeli bir otomobil için bağış sözleşmesi de yer alıyor.

Mahkemeye verdiği demeçte, “Arabayı hızlı bir şekilde yardımcı olabileceği ve değer kaybetmeyeceği bir kuruma satmak istedim ama sonunda vazgeçtim” dedi. Araba şu anda Çek Cumhuriyeti Polisine aittir.

Hem sanığın eşi hem de sanığın annesi hakkında suç duyurusunda bulunuldu; anne, açıklamaya göre herhangi bir işlemden haberi yoktu ve oğlunun malvarlığının yarısını miras alması gerekiyordu.

“Cenazedeki büyük parayı oğlumun arkadaşlarından öğrendim. Kocamla kötü bir ilişkimiz var, hiç iletişim kurmadık. Kazadan sonra her gün oğlumla ben ilgilendim, idari işleri eşim ayarladı” diyen maktulün annesi, eşinin geçmişte kendisine sözlü ve fiziki saldırıda bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Duruşmanın ardından söz konusu 19.9 milyonun yarısını istiyor, her iki sanık da 10’ar yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor. Cezanın bu hafta verilmesi bekleniyor.