Acemiler arasında deneyimli. Muhalefete göre Pardubice belediye binası Rychtecký tarafından yönetiliyor

Becayiş

New member
2018 belediye seçimleri öncesinde Pardubice Sosyal Demokrasisi lideri Jakub Rychteck, kampanyalarında Kuba primtor yazılı rozet ve plaketler kullanmıştı.

O zamanlar, özellikle de partinin genel seçimlerde puan alamamasından dolayı bazı insanlar ona gülmüştü. Yıllar geçtikçe genç politikacı en azından gayri resmi olarak amacına ulaştı. Nispeten deneyimsiz milletvekillerinden oluşan partiye ve belediye başkanına açıkça hakim ve birçok kişiye göre tam bir politik femme fatale. Ocak ayında Dynamo Petr Ddek'in sahibiyle açık bir çatışmaya girmesine izin veren tek kişinin kendisi olduğu zaman da bunu doğruladı.

Birisi imza argümanını kullanmanın benim desteğimi alacağını düşünüyorsa çok yanılıyor. Buz hokeyi kulübünün sahibiyle arasındaki anlaşmazlığın tırmanmasıyla ilgili Rychteck, bunun benim için işe yarayacak bir yol olmadığını söyledi.

İkincisi, Petr Ddek'in yeni bir atölyenin inşası için arazi ücretinde değişiklik aldığı Aralık ayı konsey toplantısında yükseltilmeye başlandı. Politikacılar konuyu onaylayınca temsilcilerin karşısına çıktı ve destekleri için teşekkür etmeye başladı. Daha sonra kendini hırpalamadı ve değişikliğe karşı olduğu için Rychteckhy'ye mikrofonda saldırmaya başladı.

Tavizsiz Ddek sesi kapattı ve konuşmayı aniden sonlandırdı. Bay Primtor'un aslında bunu yapmak istemediğini gördüm ve onun için mikrofonu kapattım. Rychteck, bunun aynı yasanın ihlali olduğunu ve aslında beş kişilik konseyde kimin olduğunu gösterdiğini, partisinin yalnızca bu yetkilere sahip olacağını söyledi.

Ancak Rychtecho'nun yapısı oldukça mantıklı. ANO'dan Belediye Başkanı Jan Nadrchal siyasete karıştı ve 2020'de Helena Dvoková'nın yerine belediye başkan yardımcısı Martin Charvt getirildiğinde tutuklandı. Bugün, ANO'nun sanık ve eski politikacısı, belediye başkanlığı görevinde kendisini halefi olarak seçti.

Yeniler çoğunlukla diğer intikamcılardır. ANO'dan Jan Hrabal ve Jiina Klov ve Pardubice adına Spolena'dan Ren ivn belediye binasında benzer bir konumdalar. Kuba bize çok yardımcı oldu, mantıksal olarak en fazla deneyime sahip olan benim, belediye binasındaki tüm süreçleri detaylı olarak biliyor, diğer intikamcılar da aynı fikirde.

2014'ten bu yana şehri yöneten Sm Rychteck, başkaları için akıl hocası rolünü doğruluyor. Şu anda belediye binasında çok genç, enerjik bir kalabalık var. İnsanca çok uzun süre oturduk. Elinde bir güç aracı bulunan Rychteck, üst düzey bir yetkili olarak bile mantıksal olarak diğer meslektaşlarına yardım etmeye çalıştığını söyledi. Aynı zamanda belediye hazinesinin de oğludur. Jakub Rychteck, koalisyon içinde benim hayali maliye bakanı olmam konusunda bir anlaşma olduğunu ekledi.

Muhalefete göre Rychteck öncü

Muhalefetteki politikacıların bile hakim konumu var. En az bir konseyde her zaman oldukça iddialı davranan belediye başkanı Charvt ile geçirdiği sekiz yılın ardından, işleyen şehirdeki değişiklikleri gördü. Jan Nadrchal satıştan bu yana daha sakin ve kötü adam rolünü Rychteck üstleniyor.

KDU-SL temsilcisi, miting hakkında bilgisi olmayan birinin konseylerden birini, belediye binasının girişini veya sosyal etkinliklerde bireysel politikaların sunumunu gözlemlemesi durumunda, Jakub Rychteck'in şehrin belediye başkanı olduğunu düşünmek zorunda kalacağını söyledi. ve eski belediye meclis üyesi Vt Ulrych.

ODS'den Pardubice temsilcisi Petr Klimpl mümkün olduğu kadar ileri gidebilir. Fiili başkenti Rychteck'tir. Açıkça görülüyor ki reklam aynı zamanda koalisyona da öncülük ediyor. Tecrübeli, konuşuyor, şutu var. Bir yandan da böyle bir çalışma temposunun bana ne kadar dayanacağını merak ediyorum. Petr Klimpl, kelimenin tam anlamıyla vude au veho olduğunu söyledi.

Nadrchala belediye başkanı da dahil olmak üzere şehir yönetiminden birçok insanla ilişkileri doğru olan Rychteck k. Dışarıdan da bu şekilde göründüğünü de eklemek gerekir. Son seçim döneminde belediye başkanıyla aynı ofisi paylaştık. Çok iyi bir profesyonel ilişkimiz var. İşleri düz tutabiliyoruz. Rychteck, “Birlikte sorunsuz çalışıyoruz” diye ekledi.

Onun zirveye olan yolculuğunu anmaya değer olmasının tek nedeni Rychteck'in hâlâ sosyal demokrasinin bir üyesi olmasıdır. Yani, son yıllarda benzeri görülmemiş bir dibe doğru giden parti ve Pardubice belediye başkan yardımcısı, vali Martin Netolicky'nin yanında tüm cumhuriyetteki en üst düzey Socdem politikacılarından biri. Ancak liderlik takımına girme arzum yok.

Ben bir sosyal demokratım ve olacağım. Kesinlikle partinin kaderine kayıtsız değilim. Valiye bölge seçimlerinde de aday olarak destek vereceğimi söyledim. Onu desteklemem gerektiğine saygı duyuyorum çünkü o, onun yerine bir avcı. Bunu her gün yapacağım. Partiye gelince, ben cumhuriyet başkanlığı üyesiyim ama genel siyasete karışmak gibi bir hırsım yok. 2014'ten önce bölgesel ve Netolik bir gazete muhabiri olarak çalışan Rychteck, Pardubice'de yeterince işim olduğunu ekledi.