Yeni Pardubice kahramanı: Güzellik! Bahara girmeyi böyle hayal etmiştik

Becayiş

New member
Pardubice takımının ikinci sezonuna iyi bir başlangıç yapması, aynı zamanda onbirinci diske yükselmelerini de sağladı.

Ndhera! Biz bunu böyle hayal ettik. Ve eğer bu puanları Karvin'den alırsak, bu bizim için an meselesi; Zlatohlvka'nın takımı olan V masasındayız. Kadroya girdi ve sonbaharın sıcağında hemen maaş almaya başladı.

Bunun nedeni Karvin'de utkni girişinin kapalı olması mıydı?
Evin balonlarla tekmelenmesine hazırlanıyorduk, bu da doğrulandı. İlk yarıda çok kaybetsek de gol atmayı başardık. Orada çok durum yaşadık, iki ya da iki galibiyet alabilirdik. Ancak ikinci dakikada Marek Icha'nın şutu geldi ve La Krobot skoru 3:0 yaptı.

Kombinasyon sonrası ilk gol bile pkn oldu.
Nasıl yani. Ma Hlavat bunu benim için kaydetti. Öldüreceğimi sandım ama yanımda Krytof'u (Daka) gördüm ve bana uzaklaşmamı emretti.

Stel formum var, çekmemek ve kaydetmek daha mı iyi oldu?
(düşünün) Benim için bu takımdan kaynaklanıyor, kimin izlediği önemli değil, asıl önemli olan puana sahip olmamız. Ya gl'yi tanıtmasaydım? Hiçbir anlamı yok, yükledim. Umarım yardımcı olabilirim.

17. dakikada skor gol olmayınca, karanlıkta gidebilecek bir korneri fark ettiniz ve uzaklaştırdınız. Bunu yapacağınızı hemen belli ettiniz mi, yoksa rakipleriniz size baskı mı yaptı?
Baskı altında değildim. Ama Ma Hlavat gösteriş yaptığım için beni azarladı. Ona benimle uğraşmasını söyledim. Ve çıplak olan adildi.

Ne kadar paran olduğunu merak mı ediyordun?
Bu hız oyundan kaynaklandı. Tek gollü üstünlüğün ardından ikinci yarıda Karvin oyunu biraz açtı, işleri basitleştirdi, ikinci yarıda kırılma durumuna hazırlıklıydık ama bunları daha iyi yönetebilirdik. Yani tek şansım vardı.

Karvinsk tonk Martin Doleal, Pardubice Denis Halinsk ile düelloda.

Köstebek, karşınızda duran Ezeh evinin kocaman bir meleğine dönüşseydi daha heyecanlı olurdu değil mi?
Böyle. Ama şimdilik kendimi nasıl tanıdığım konusunda endişelendiğinden eminim.

Trenr Kovbel ve korna pankartı karanlıkla kutlamak için. Onun duygularını nasıl algılıyorsunuz?
Bir koçun takımla birlikte gitmesi ve koç Kov'un onlarla antrenmanlarda hem sıkıntıda hem de kurtarmada bunu bu kadar uzun süre yapması harika. Ama şunu kabul edelim ve banklar konusunda çok fazla endişelenmeyin çünkü bu size çok fazla paraya, kartlara mal olabilir. Ama bu futbolla ilgili. Onun burada olmasından dolayı mutluyuz.

Moravya-Silezya bölgesindensiniz. Vm burada Soupei olarak nasıl oynanır?
Karvin'in yükseldiği ikinci ligde burada B-tm Olomouc'la oynadım. Hlun'da başladım ama Ostrava'dan geliyorum, dolayısıyla burası benim için her zaman özeldir. Bütün aileye, büyükanneye, büyükbabaya, amcaya, herkese bakmak zorundaydım. Benim için oyunu daha da güzel yapan şey bu.

Ama bütün aptalları kabul etmiyorsun.
Hemen geri dönüyoruz ve dikenimizi kaybediyoruz, dokuzda toplantımız var. Cumartesi günü Teplice'le bu maçı kazanmalıyız, sonra da bunun tadını çıkaracağız.