Polise göre troleybüs beni dikkatsizlikten dolayı sürüklüyor

Becayiş

New member
Pardubice’de troleybüsler kavşakta çarpıştı. (23’ü 2022)
| Fotoğraf: Mstsk Polisi Pardubice

İki troleybüs şoförü cezai ihmalle suçlandı. Polis memuru Dita Holekov, her ikisinin de kavşağa girerken araçtaki kadınlara tam olarak dikkat etmediğini söyledi.

Pardubice Taşımacılık Şirketi’nin editörü Tome Pelikn’e göre davayı bir şartla mahkemeye taşıdılar. Kaza mağdurları ehliyet istemediler, bu yüzden bir nakliye şirketinde çalışıyorlar.

Kaza, çelişkili bir şekilde, trafiğe çıkan ve çoğu zaman kendilerine yardım etmek için geriye doğru eğilen toplu taşıma sürücülerinin yazılı olmayan kurallarından kaynaklandı. Döner kavşaktan önce buna benzer bir şey oldu.

Troleybüslerden birinin diğerine çarpması, teyzenin ilk ikisinin diğerine göre öncelikli olduğunu bilmemesi Pelikn’de kazanın sebebiydi.

Podbradsk Caddesi boyunca Globus’a doğru ilerleyen troleybüsün sürücüsü Ohrazenice’den uzaklaştı. Ancak Globus’tan gelen oyuncu, başka bir troleybüsün ilk önce gittiğini fark etmedi ve döner kavşağa doğru ilerledi ve burada çarpıştı.

Bir noktada, o kadar güçlüydü ki, arabalardan biri teyzeye doğru gitti, o da kavşağın önünde durdu ve hepsi arabada öldü.

o troleybüslerdeki kod 600.000 krona mal oluyor. Birinin camını tamir etmesi gerekiyordu, diğerinin tamiri 170.000 kronu aşmadı ve nakliye şirketinin filosuna geri döndü. Hasar gören yarım milyon kron değerindeki troleybüslerden biri, 100 yıllık geçmişi nedeniyle nakliye şirketi tarafından onarılmadı.

Nakliye şirketi kaleye gitmem için bana bir kod bıraktı. Pelikn, yatırımı ortalama maaşlarının 4,5 katına kadar uygulayacağımızı, geri kalanını kendi paramızdan ödeyeceğimizi söyledi.