Pavláta hızlı bir gol atmadı, takım arkadaşlarını övdü. Ancak prömiyer onun için işe yaramadı

Becayiş

New member
Başarısız bir ilk periyot nedeniyle Pardubice 1:2 kaybetti. Dynamo'nun yeni kalecisi Dominik Pavlát, “Hızla 0:2 kaybediyorduk ve ne yazık ki Olomouc'ta böyle bir şeyi başarmak çok zor” diye yakınıyordu.

Roman Will'in takımla birlikte maça gitmemesi üzerine kaledeki boşluğu alan o oldu ancak Pardubice'deki angajmanı beklendiği gibi başlamadı. Paka doğru düzgün dokunmamıştı bile ve Olomouc şimdiden 1:0 öndeydi. Pardubice'nin eski forvet oyuncusu Lukáš Nahodil, ilk atıştan itibaren veya elli altıncı saniyedeki duraktan itibaren damgasını vurdu.

“Kesinlikle kolay olmadı ama kafamda bunun gibi daha birçok gol atacağımı düşünüyordum, bu yüzden endişelenmenin bir anlamı yoktu. Bir sonraki prosedüre hemen inanmaya başladım” diye anlatıyor Pavlát.

Çizgi hakemi Michal Axman, Pardubice (beyazlı) ve Olomouc oyuncularının önüne atlıyor.

İlk periyodun ortasında yakaladığı Dalibor Řezníček'in mermisine uzandığında topu çıkardı. Olomouc kızgın olmaya devam etti. 12. dakikada Jan Bambula, “Michigan” için çabalayan ancak “kürekle” diski alamayan Pardubice kalesinin arkasında oldukça fazla boş alana sahipti.

Pavláta sinirlendi: “Bu müdahaleyle takıma bir şekilde yardım edip onu kırabileceğime inandım ama işe yaramadı.”

İkinci periyodun sonunda yine gol attı. Jakub Sirota slottan skoru 2-0 yaptı ve o zamanlar Dinamo daha iyi olmasına rağmen Hanák puanları alamadı.

“Adamlar çok çalışıyordu, ben de onları çok iyi takip ediyordum. Böyle bir takımda bu neredeyse bir rüya, ancak ne yazık ki prömiyer benim için işe yaramadı” dedi Pavlát üzgün bir şekilde.

Üçüncü periyotta Tomáš Hyka hızlı bir vuruşla defans oyuncularını geçmeyi başardı ancak bunun dışında Dinamo'nun başı dertteydi. Hanáky'nin sık sık ara vermesine izin verdikleri kötü güçlendirmeler yüzünden oyunu kaybettiler.

Hala ilk olmaya devam ediyor, ama yukarıda adı geçen zavallının korkuluk olmasına izin verin. Üç önemli forvet oyundan çıktı ve temelde tüm sistem çöktü.

“Milli takım tatili olacak, umarım bir araya geliriz. Güç kazanacağız ve sezonun belirleyici kısmına hazırlanacağız” diye inanıyordu Pavlát.