Paskalya olağanüstü bir yıl olacak, istasyonun modernizasyonu da takvime yardımcı olabilir

Becayiş

New member
Sezemice’deki korumacıların Labsk göletine, su yüzeyinin her tarafına dağılmış birkaç yalnız, kayıtsız kuğuyla müdahale etmesinin üzerinden yalnızca bir hafta geçti. Saldırı, hem su yüzeyinin büyüklüğü hem de savunma sayısının azlığı nedeniyle karmaşıktı.

İtfaiye, yakalama konusunda korumaya yardım etmek zorunda kaldı. Kimse için kolay olmadı. Toplam 22 kuğudan bunların durumu kritikti. Nron’un birkaç gün süren şehitliği kurtarma istasyonunda bile devam etti. Tüple beslenen bir kuğu, kuğuya benziyordu. Şu ana kadar her şey yolunda gitti, dolayısıyla kuğu yakında tekrar satışa sunulacak.

Benzer bir durum Paske’de de sık sık yaşanıyor. Çanta her yıl girişten kayar. Bugün korumacılar bu yılın rekor bir yıl olacağını söylüyor.

Başladığımızda 200 ve 300 çağrı yakaladık. Sonunda hesabımızda yaklaşık 1.700 tane vardı, tüm yıl boyunca aynı miktar vardı. Her gün, yaralandığını veya başka bir şekilde engelli olduğunu bildiren 80 kişi, cankurtaranları çalıştırırken sekiz işçinin yardım ettiği Paska cankurtaran istasyonunun başkanı Josef Cach’ı arıyor.

İnsanların mağazaya gitmeye ve yurt dışına seyahat etmeye başladığı covid sırasında ziyaret ve telefon görüşmelerinin sayısı büyük ölçüde artmaya başladı. Bazen koruma çantası kayboluyor ya da bazen yaralı bir hayvanı değil, bir yerlerde doğmuş sağlıklı bir bebeği kaybetmek zorunda kalıyorum.

Bir milyar kuş bulduklarında endişelenmelerine gerek olmadığına ve onu daldan alabileceklerine inanan iki insan. Bu, ailenin onu umursamadığı anlamına gelmez. Sadece ek, geriye doğru kesme değil. İnsanlarla temasın her zaman sorun olduğu memelilerin aksine, kuşların derileri iyi gelişmiştir, dolayısıyla bir avcının dokunuşunun önemi yoktur, diye açıklıyor Josef Cach, ona göre tavsiye istemeden önce kurtarma ekibini çağırmak her zaman daha iyidir. hiçbir şeyin ters gitmediğini.

Ayak yaralanmalarının en yaygın nedenleri arasında kırıklar, zehirlenmeler, ayak hasarları, kesik ve morluklar ve yüksek voltajdan kaynaklanan yaralanmalar yer almaktadır. Büyük şair seni öyle döver ki yuvadan düşer. Gecekondularda ve süpermarketlerde kuş yakalamak da büyük bir sorun.

Gönüllüler de yardım ediyor

Kurtarma istasyonunun gönüllüleri ve destekçileri olmasaydı, tüm Pardubice bölgesini ve Vysoina bölgesini kaplayan arazi kapsanamazdı. İki vardiyalı çalışmaya geçmek zorunda kaldık. Hatta o vakaların yüzdesi o kadar arttı ki, istasyona ulaşım sağlayamıyoruz.

Her iki bölgenin farklı köşelerinden, misafirlerimin yakalanmasında ve istasyona ulaşımında bize yardımcı olan bir grup insanımız her zaman vardır. Farklı olun ve bizi mutlu edecek bir hediye verin. Hradec Krlov’daki veterinerlik okulunun öğrencileri de pratik yapmak için onları ziyaret ediyor. Kaldırılan her el için minnettarız ve bu yıl 25. yılını kutlayan kurtarma istasyonunun şefine teşekkür ediyoruz.

Misafir sayısı arttıkça işletme giderleri de mantıksal olarak arttı. Bu sadece ulaşım, yem değil, aynı zamanda sağlanan gıdayla da ilgili.

İstasyon, Çevre Bakanlığı ve Pardubice Bölgesi’nden gelen fonların yanı sıra bireylerden ve şirketlerden gelen sponsorluk bağışlarıyla da dolup taşıyor. Gönüllü günlerine, istasyonda kamp konaklamalarına ve bisikletler için ekolojik eğitim programlarına ve vahşi hayvanların açık hava sergisini ve doğa parkurlarını ziyaret eden genel halka yardımcı olun.

Geri dönüşü olmayan, satışa çıkarılamayan atlar kalıcı bir sergide kalıyor, biz de satışa çıkabilecek gençleri yetiştirmeye çalışıyoruz. Kurtarma istasyonunun baş yetiştiricisi Milan Oppa, yıl içinde 800’den fazla kişiyi doğaya saldığımızı söyledi.

İstasyon yakında 21 milyon kronluk bir maliyetle modernize edilecek. Proje, enerji anlaşmazlıklarıyla ilgili kayıp ve çalıntı eşyaların yakalanması ve toplanması için donatılmış yeni modern oy kullanma merkezlerinin inşasını içeriyor.

Modernleşmek için Avrupa’daki son emekli maaşına ihtiyacımız var, bu yüzden onu kaybetmek istemiyoruz. Davet bu yılın Ocak ayında gün ortasında yapıldı. Yüzde yirmisini kendimiz finanse etmek zorundayız. Bana bölgeden milyonlarca kron yazıldı, önde gelen sponsorlar tarafından emekli maaşları verildi, ancak Cach’in modernizasyonu nedeniyle bir milyon kron eksik olacak, bu da istasyonu biraz daha ileriye taşıyacak.

Çağrılacak o kadar çok farklı tür var ki, hepsini yönetebilmek için istasyonun zeminini yamalamamız gerekiyor. Bizi batırmasın diye biraz endişeleniyoruz. Bu yüzden halka açık bir koleksiyon yayınlamaya karar verdik. İstasyon başkanı, halkın ve sponsorların desteğiyle bunu başaracağız, diye ekledi.

Kurtlara da hazır olun

Çevreciler, Donio portalında, istasyonun mali modernizasyonunun tamamlanmasına yardımcı olabilecek Paska kurtarma istasyonunun hayranlarına ve destekçilerine 90 gün boyunca ulaşmaya karar verdi.

Çeşitli ödüller yardımıyla geçiş ücretini merkezde toplayacaklar. Bunlardan biri, Pasek’ten kurtarılan misafirlerin resimlerini içeren yeni bir Noel takvimi, istasyonda okuyucunun yanında durma ve değerli ödüller verme fırsatı.

Gelecek yıllarda bile Bor’un kanepede uyuyakalmasına izin vermeyin. Serbest piyasada hâlâ çok sayıda bulunabilen memelilerin sayısına hazırlıklı olun.

Yüksek bölgelerde yaşayan siz kurtlar gibi tüm memelilerin beyni için bir yol icat ettim, çünkü bu konuda deneyimi olan istasyonun başkanı, bunda küçük bir problemin yaşanacağı sadece zor bir dönemdir, diye ekledi. yılanlar, devekuşları, kaçan maymun ve bir kanguru dahil olmak üzere yabancıları yakalamak.