Pardubice – Zlín 2:0, aradan sonra Ich ve Krobot değerli bir galibiyet elde etti

Becayiş

New member
Saints antrenörü Radoslav Kove bu turların ardından kazandı ve 13. sırada yer alarak yedi puanlık bir farkla ilk sıradaki yerini aldı. Evci üst üste ikinci kez başarılı olamadı, son 10 maçın birinde en yüksek toplamı elde ederek küme düşmenin tek göstergesi olan Karvina ile berabere kaldıkları 5 puanla son sıraya geriledi.

Bunu başardığımız için çok mutluyuz, uzun zaman önceydi. Sadece lig sezonunda kendi evimizde kazandık, uzun zamandır bekliyorduk. Ortaya çıktığı için şanslıyız. Parti çok gergindi, bekliyorduk. Basın toplantısında Kov, “İlk golle ilgiliydi, sonunda duran toptan golü attık” dedi.

maçı dakika dakika izledik

İlk golü 11. dakikada Pardubice attı. Dank savunma için Patrko'yu vurdu ama ıskaladı. Zlnt tehdit edilen gole ulaştı ve 26. dakikada Kinsk, Holko'nun top çalmasını sorunsuz bir şekilde durdurdu.

Su hareketindeki ilk hata 33. dakikada kaleci Dostl'un Surzyn'in merkezine ulaşamaması ve Dank'in zor durumdaki bir kafa vuruşuyla Želn'in golünü kaçırmasıyla doğdu.

İkinci kata çıkmayı başardılar ve iki dakikadan kısa bir süre sonra kapıyı açtılar. Dakv'ın köşeden yaptığı orta, havadan mükemmel bir vuruşla Dostl'a şans tanımayan Ich'e yöneldi. Lig sezonunda ter döküldü. Balonun uçtuğunu görünce iki adım geri gittim, sonra balon bana geri döndü. Kanun hakkında bu kadar fazla düşünmeme gerek yoktu ve sonra işe koyuldum, Icha'yı övdüm.

Zlnt 58. dakikada kendilerini neredeyse eşit buldu. Janetzk, Cedidl'in merkezine yandan yöneldi, ancak Kinsk onun girişimini engelledi ve hücuma geçen Schnelc'in önünde bunu eldivenlerinin içine sakladı.

Öte yandan Hlavat, Dostl'u benim vuruşumdan gagalamaya çalıştı ancak Zlnsk kalecisi yakalanamadı. 70. dakikada Stdajc Gonzlez Pardubice'nin golünü kaçırdı. Kısa bir süre sonra, misafir takımından bir başka oyun olan Ikugar, ikili arasındaki küçük VPN'den hoşlanmadı.

Karşılaştırma yapabileceğimiz bazı ilginç anlar yarattık. Ne yazık ki birilerini gücendirmiş olmalıyız çünkü bu bize yönelik değil. Teknik direktör Bronislav Ervenka, Ya işler ters gider, kaleciye vururuz ya da o kadar agresif değiliz dedi.

85. dakikada ev sahibi ekip golü kaydetti. Didiba bana ulaşamadı, Pardubice tuzağa düştü ve Sychra, açık kaleyi vurmayı başaran Krobot'a pas gönderdi. Sabah dördüncü turda en yüksek skor çimlere yürüdükten beş dakika sonra elde edildi. Konuk ekip bu sezon ligdeki 31. golü attı ve bu da maçın en kötü gidişatı değil.

Liglerden bir an

Zlnt yolculuğunu dramatize ettiler. Ortiz'in hatasının ardından Ikugar, Kinskho'yu yendi ancak son anda topu kale sahasının önüne saptırarak Icha'ya yetişti. Ikugar'ın bunu çok sert yapmayacağını umuyordum. Başarısız olabileceğinden biraz endişeliydim. Alacağımı biliyordum ve oraya gittim. Icha, bunun bir adrenalin patlaması olduğunu kaydetti.

Ligde evinde oynadığı son 13 karşılaşmanın sadece ikincisini kazanan Pardubice, toplam 31 puanın 14'ünü alarak sezonun en kötü takımı konumunda. Kendi kızları önünde en yüksek maçta Zln'yi iki puan farkla mağlup ederek altı puana yükseldiler. Zln, ligde çıktığı son 17 maçın sadece birinde galip gelirken, toplam 25 puanın sadece yedisini kaybetti.

Bu (psişik olarak) nrondur. Bugün sakindim ama iki gün sonra bunu aşacağımızı düşündüm. ama avcı özellikle oyundan önce sakin kalmalı, bunu göstermemeliyim. Kov, bunun partiler için çok fazla olduğunu belirtti.

FORTUNA:LİG 2023/2024

5.04.2024 15:00

Nhradnich:
E. Ndiaye, D. Tk, V. Vukadin, P. Gonzlez, J. Kol, M. Rakovan, D. Simersk, S. Pidro, Z. Nakebija, C. Nombil, K. Ikugar

Karar: D. ern – M. Podan, P. Pospil

Vahşi şair: 2.608 (kapasitenin %56'sı 4.620)

Çevrimiçi rapora tıklayın