Pardubice sezona Sparta'da mı başlıyor? Başlangıçta güçlü bir rakip bazen avantajdır

Becayiş

New member
Her şeyden önce: Doğu Bohemyalılar güçlü bir rakibini başlangıçta işaretleyebilir ve ardından daha dengeli takımlarla maçlara “sakin bir şekilde” hazırlanabilirler. Ve ikinci olarak? Bir devi şaşırtmak için henüz tam olarak harekete geçmemiş olabileceği zamandan daha iyi bir zaman olabilir mi? Tabii aynı şey Pardubice için de geçerli ve şampiyonun kalitesi konusunda hiç şüphe yok.

“Bazen ilk turda bu kadar güçlü bir rakiple karşılaşmak bir avantaj olabiliyor. Ama kesinlikle çok zor bir maç olacak, iyi seçilmiş bir taktiğe sahip olmalıyız, bunun harfiyen uygulanması ve ona ekstra bir şeyler eklenmesi gerekecek. Önemli olan her birimizin takım çalışması ve bireysel çabaları olacak” dedi Pardubice orta saha oyuncusu Tomáš Solil.

Kulübün himaye ettiği yirmi dört yaşındaki oyuncu, kaptanlık rozetiyle Letná'ya koşacak. Michal Hlavaté'nin ayrılmasının ve Pavel Černý'nin beklenen yokluğunun ardından kabin, onu hafta başında yeni patronu olarak atadı. Tecrübeli Kamil Vacek yedek kaptan olarak görev yapacak.

“Bunu çok takdir ediyorum. Bütün kabinenin birlikte oy verip bizi seçmesine sevindim. Bu benim için bir memnuniyet ve onurdur. Şimdi seçimin doğru olduğunu onaylamalıyım. Ancak Pardubice'nin tamamının sahada iyi çalışması gerekiyor” dedi Solil.

Aynı zamanda çok fazla eksik yoktu ve 18 Ağustos'ta Pardubice karşısında Michal Hlavatý ile rakip olarak başlamayı başardı. Ayrıca Liberec'e imza atma fırsatı da buldu.

Takımdaki hareketler

Geldiler: Jan Kalabiška (Slovakya, transfer), David Šimek (Ml. Boleslav, transfer), Marzuq Yahaya (Opava, transfer), Adam Fousek (Brno, transfer), Jan Stejskal (Slavia, transfer), André Leipold (SV Lafnitz, Rak. , transfer), Tomáš Polyák (Liberec, kiralık), Pavel Zifčák (Olomouc, kiralık), David Huf (Bohemians, kiralıktan dönüş)

Gittiler: Michal Hlavatý (Liberec, transfer), Bartosz Pikul (Chojnice, Polonya, transfer), Jan Halász (Meuselwitz, Almanya, transfer), Petr Kurka, Bernardo Rosa (Vlašim, transfer veya kiralık), Denis Halinský, Antonín Kinský , Marek Icha ( tümü Slavia, ana bilgisayar tarafı), Kryštof Daněk, Ondřej Kukučka (her ikisi de Sparta, ana bilgisayar tarafı), Denis Donát (Ml. Boleslav, ana bilgisayar tarafı), Martin Chlumecký (Bielsko-Biala, Pol., ana bilgisayar tarafı) .), Matěj Helešic ( Opava, barındırma), Samuel Šimek (Chrudim, barındırma).

“Bir teklif aldım ve mümkün olduğu kadar çabuk karar vermeye çalıştım ama yine de biraz zaman aldı. Pardubice'de kaldığıma ve anlaştığımıza sevindim (Solil, Mayıs ayında üç yıllık yeni bir sözleşme imzaladı). Kaptanlık bir ödüldür” diyen Solil memnuniyetini gizlemedi.

Pardubice takımının lider adamı olarak takımı “Yeniden Başlatma” adı verilen yeni bir çağa taşıyacak. Yatırımlar açısından yeni stadyumla ilgili en büyük endişeler çoktan ortadan kalktı ve patron Vladimír Pitter'e göre, yeni teknik direktörler Jiří Sanák ve Marko Kulič'in liderliğinde Pardubice sonunda öncelikle kadroya ve futbola odaklanabilecek.

Bununla birlikte alnında hala birkaç kırışıklık görünüyor. Her şeyden önce, yaz aylarında birkaç yıldır aynı soruyu çözen spor direktörü Vít Zavřel'e. Bir otostopçu arıyor.

“En büyük hedefimiz kendimize ait iki stoper sahibi olmaktı, birini bulmayı başardık: Mladá Boleslav'dan David Šimek. Yani birisinin ev sahipliği yapmaya gelmesi gerektiği açıktı. Pablo Ortiz konusunda Danimarkalı Midtjylland ile görüşüyoruz, Denis Halinsky'nin geçen hafta buraya rapor vermesi gerekiyordu ama olmadı. Pilsen'le de bir şeyler konuşuldu ama Jan Paluska ve Lukáš Hejda sakat olduğundan bizi de göndermiyorlar. Burada başımıza gelen her şey hakkında yarım saat konuşabilirim.” Zavřel zorluklarını gizlemedi.

Sonunda Liberec'ten Tomáš Polyák'ı geride bıraktı ancak Pardubice kadrosunun mevcut formunu yarı bitmiş bir ürün olarak nitelendirdi. Ayrıca, daha önce bahsedilen Michal Hlavaté'nin Liberec'e gidişinin koşullarını da anlattı.

Pardubice futbolcularının yeni teknik direktörü Jiří Saňák

“Eğer rakibimizle karşılaştıracak olursam, Sparta'daki Láďa Krejčí'nin durumu gibiydi. Satmak zorunda değildi ama teklif geldi ve o da gitti. Míša bizim liderimizdi, hâlâ iki yıllık sözleşmesi vardı ama onun devam etmek istediğini zaten hissettik. Onun Baník'e gitmesini bekliyordum (ayrıca Ostrava'nın Pardubice'e daha fazla para teklif etmesi nedeniyle)ama sonunda Liberec'teki eski antrenörlerimizi görmeye gitti. Kuzey Bohemya kulübünün medyadaki mevcut konumu da muhtemelen ona cazip geldi” diye düşündü Zavřel ve ekledi: “Zorlamaya devam ediyoruz ve gelecekte takımı güçlendirmek istiyoruz.”