Pardubice saldırısı, ünlü Zifčák ve Alman keşif Leipold tarafından tamamlandı.

Becayiş

New member
Olomouc'un forvet oyuncusu Pavel Zifčák, Slavia Prag maçında gol attıktan sonra.
| fotoğraf: Filip Fojtík, MAFRA

Zifčák, 2019/20 sezonunda Pardubice'ye konuk olmuştu ve Doğu Bohemya takımının birinci lige yükselmesine yardımcı olmuştu. Sigma dahisi şu ana kadar 90 lig maçına çıktı ve 12 gol attı. En iyi yarışmanın son yılında 16 start aldı.

“Şu anda hücum pozisyonlarında yüksek bir rekabet var. Pavel muhtemelen bizimle hayal ettiği kadar fazla yer alamayacaktı. Olomouc antrenörü Tomáš Janotka kulübün internet sitesinde yaptığı açıklamada, “Bu yüzden onun Pardubice'ye gitmesine izin vermeye karar verdik” dedi.

“Sigma'dan ayrılmak benim için kolay değil, bu benim kulübüm. Bir yandan biraz üzücü, diğer yandan yeni bir mücadeleyi sabırsızlıkla bekliyorum. Her şeyden önce düzenli olarak oynamam gerekiyor ve Pardubice'de daha fazla alana sahip olacağıma inanıyorum” dedi Zifčák.

25 yaşındaki forvet Pavel Zifčák, @SKSigmaOlomouc'tan bir yıllık opsiyonlu kiralık olarak geliyor!

“Bizim için bu seçenek kesinlikle bir formalite değil. Bunu uygulamaya hazırız çünkü Pardubice'deki önceki çalışmalarından Pavel'in mükemmel bir oyuncu olduğunu biliyoruz” diyor spor direktörü Vít Zavřel. https://t.co/6OfEWF6TtV

12 Temmuz 2024, 14:21, Gönderi Arşivlendi: 12 Temmuz 2024, 18:06

Doğu Bohemyalılar Zifčák'tan çok şey bekliyor. “Pardubice'deki geçmiş görevlerinden Pavel'in mükemmel bir oyuncu olduğunu biliyoruz. Bu seçenek bizim için hiçbir şekilde formalite değil. Bunu uygulamaya hazırız” dedi Pardubice kulübü Vít Zavřel'in spor direktörü X sosyal ağında.

Leipold, geçen sezon Lafnitz'in en golcü oyuncusuydu ve ikinci ligde 13 gol atmıştı. 22 yaşındaki Alman forvetin Avusturya'da 2 yıl daha sözleşmesi vardı ancak kulüpler transfer ücreti konusunda anlaşmaya vardı.