Pardubice güçlenmeye devam ediyor, temsilci Šustr savunmaya tecrübe kazandıracak

Becayiş

New member
Andrej Šustr Çek milli takımının antrenmanında
| Fotoğraf: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

“Andrej'in biyografisi kendini anlatıyor. Dünyanın en iyi müsabakalarında forma giyen ve artık tecrübesini ekstra ligde satmak isteyen kaliteli bir defans oyuncumuz var. Formamızda olduğum için mutluyum” dedi kulüp sahibi Petr Dědek.

Šustra ekstra ligde şampiyonluk bekliyor. Pilsen yerlisi, 2009 yılında Çek Cumhuriyeti'nden ayrıldı, NCAA üniversitesinde forma giydi, 2013 yılında Tampa Bay ile draft edilmeyen bir oyuncu olarak sözleşme imzaladı. Bir sonraki sezondan itibaren Lightning kadrosunda yer aldı ve 2015'te takım Stanley Cup finallerine yükseldi. Ancak Chicago, NHL play-off'larını kazandı.

2016 Dünya Kupası katılımcısı daha sonra Anaheim'a gitti ve ardından KHL'de iki sezon geçirdi. Üç yıl önce NHL'ye geri döndü ve yine Tampa Bay ve Anaheim'da oynadı, ancak çoğu zaman alt AHL'deydi. Geçen yıl Köln'e gitti. Šustr, playofflar da dahil olmak üzere toplamda NHL'de 407 maç oynadı ve bu maçlarda 13 gol attı ve 61 asist ekledi.

“Andrej'in oyunumuza daha fazla sertlik getireceğine inanıyoruz. Dinamo spor direktörü Petr Sikora, bunun sadece normal sezonda değil, bizi bekleyen tüm müsabakaların play-off maçlarında da geçerli olacağına inanıyoruz” dedi.

Šustr, baharda ekstra lig play-off finalinde Třinc'e yenilen hırslı Pardubice'nin üçüncü takviye oyuncusu oldu. Daha önce, Doğu Bohemyalılar milli takımın forvet oyuncuları Roman Červenka ve Jiří Smejkal ile anlaştı. “Geçmişten pek çok adam tanıyorum. Bu benim için işi kolaylaştırıyor. Gerçekten başlamayı sabırsızlıkla bekliyorum” dedi Šustr.