Pardubice bir an önce otopark yapsın, onsuz stadyuma tasvip etmeyin.

Becayiş

New member
Kalkınma Fonu, meclis üyeleri tarafından çok parklı binanın inşaatçısı için en fazla 330 milyon kron karşılığında bir sözleşme teklif etmesi istendi. Şehir şirketi bunu yaptı ve inşaat şirketlerinin fiyat nedeniyle verdiği savaşta Porr, Pardubice girişimini yendi.

Ve bu ana kadar, Porra’nın inşaatı ve inşaatın durdurulmasından sonraki haftalarda yükseltilmesi gereken standart bir çalışmaydı.

Sadece olmayacak. Kalkınma Fonu olarak çökmek zorunda kaldık. İnşaat finansmanını karşılamıyoruz. Kalkınma Fonu Denetleme Kurulu üyesi Helena Dvokov, Yönetim Kurulu’nun karar verdiğini söyledi. Böyle bir sonucun, bu yıl Norveç’te CFIG Arena’da şehir için Yaz Stadyumu inşaatını tamamlayan Porr şirketinin düşüşünden daha kötü olmaması muhtemelen kimseyi şaşırtmayacaktır. 335 milyon krona ihaleyi kazandıklarını ve işe başlayabileceklerini düşündüler.

Bu prosedür benim için anlaşılmaz, şeffaf değil ve şüpheli. Müteahhit, aslında doğru olmayan bir şey söyleyecek şekilde davranırsa, o zaman bu bir şüphe konusudur. Olaya ilk dikkat çeken Çek TV’nin Porr Duanek şirketinin genel editörü, randevuyu iptal edip hemen veya iki ay içinde tekrar yayınlasaydı, kesinlikle kanunları çiğnemiş olacağını söyledi.

hatta inşaat için yeterli parası olmadığını iddia eden vergi fonunu kabul etmeyi bile reddediyor. Bu yanlış bir sebep, çünkü Pardubice yasal bir şehir olarak mali destek sağladı, belediye meclisi bunu onayladı. İhale makamı bu şekilde hareket edemez, dedi ec.

Gerçek şu ki, Kalkınma Fonu’nun yüzde yüzüne sahip olan belediye başkanı bile finansmanın sorun olmaması gerektiğini söylüyor. Fonun emekli maaşları olmalıdır. ANO hareketinden şehrin belediye başkanı Jan Nadrchal, şehirden 100 milyon alması gerektiğini, ayrıca kendi gayrimenkulünün satışından elde edilen fonları verdiğini ve geri kalanının kapmak için olduğunu söyledi.

Ancak Kalkınma Fonu başkanı konuşmak istemiyor.

Hâlâ fonun yönetiminden sorumlu olan partili meslektaşı Michal Drenko durum hakkında yorum yapmak istemiyor. Aşağıda zor durumdayız, soğukkanlılığımızı korumalıyız. Bana kızma, çünkü bu şeyler halka açık değil, bu yüzden onunla hiçbir ilgim yok, sadece ona söylemeliyim, dedi sadece Michal Drenko.

MF DNES’ten alınan bilgiye göre, tüm davadaki asıl mesele, inşaat şirketlerinin meblağa farklı şekillerde yaklaşması ve fon yönetiminin bunlardan birini seçerse diğerinin kanuna itiraz edeceğinden endişe etmesi. ekonomik toplamın korunması için. Ve bu politikacılar için her zaman bir saksağandır. Tembel değilim ve bir karara varmam çok uzun zaman alacak. Şehrin bir yıl içinde inşa edilecek otoparka ihtiyacı var ve pl.

Futbol stadyumu deneme işletiminde. Bu, iki yıl ile sınırlıdır, yani 2025’in başına kadar. O zamana kadar bir kapalı otoparka ihtiyacımız var, çünkü o olmadan CFIG Arena onay almayacak ve bir sorun yaşayacağız, diye ekledi proje yöneticisi Helena Dvokov. yaklaşık 400 araçlık kapalı otopark.

Kendisi eski bir belediye başkanının yardımcısı ve şehrin günlük temsilcisiydi. Fonun tek sorununun inşaatın mali maliyeti olduğu yönündeki spekülasyonları reddediyorum.

İntikamdan sonra Enteria’nın maçı kazanmasına sevineceğimiz söyleneceğini biliyorum. Ve bu olmayınca toplantıyı iptal etmeyi tercih ettik ama durum bu değil. Bir yandan kendimizi cezai yaptırımlara maruz bırakacak kadar deli değiliz ve sonra her iki şirketin de gerçekten sağlam fiyatlar sunduğunu söylemeliyim. Sorun bu değildi. Mali açıdan sıkıntı çekiyoruz, diyen Dvokov, fona ait gayrimenkullerin satışında sorunlar olduğunu açıkladı.

Pardubice’de şu anda sadece bir kapalı otopark bulunmaktadır. Yıllarca Karlovin’de durun ve bölgenin bir çalışanı olun. Prask şirketi ilk emlak olan Grand mağazasının hemen arkasında büyük bir park yeri verdi. Şehir daha sonra demiryolu koridorunun Dukel tarafında bir park yeri inşa etmek istiyor. Terminli Jih aslanın yanına koşacak.