Ortak Sedlák ayrıca Červenka'yı Pardubice'ye ikna etti: O, tüm lig için bir değer olacak

Becayiş

New member
Roman'ı ikna etmeye yardım ettin mi?
Belki kararda benim de payım var. Şampiyonada birbirimize alıştık, birbirimizi tanıdık ve iş birliği çok iyi gitti. Daha sonra Pardubice'ye giderse ne olacağını konuşmaya başladık.

Bu olasılık hakkında ne hissetti?
Gözüne çarptı, kesinlikle onu hemen masadan atmadı. Turnuvada birlikte oynamamız elbette etkenlerden sadece biriydi ama Roman, Pardubice'de daha önce birlikte oynadığı ve buzda bağ kurduğu birinin bulunacağını biliyor. Bu işi kolaylaştırdı.

Sen tam bir yöneticisin.
Bu değil! Ben sadece ona Pardubice'de neyin işe yaradığını açıklamaya çalışıyordum. Evet, onunla biraz sohbet ettim (gülüyor).

Onu ne yapmaya ikna ettin?
Esas olarak soyunma odasındaki insanlar ve hırslar üzerine. Çok sordu. Roman, Rapperswil'deki hedeflerinin pek optimal olmadığını söyledi. Roman'ın yüksek oynamak istediğini anladım. Başlık için.

Lukáš Sedlák kariyerinin en değerli anını dünya şampiyonu olmak için kupayı kaldırırken yaşıyor ve bunu Prag'daki iç saha şampiyonasında da yaşıyor.

Červenk'in gelişi tüm ekstra ligi nasıl etkileyecek?
Ekstra lig için büyük bir değer olacak. Hokey dünyası Roman'ı tanıyor, o milli takımın kaptanı. Bundan tüm kulüpler ve taraftarlar yararlanacak. Son yıllarda gerçekten kaliteli oyuncular ekstra lige çıkıyor ve rekabet seviyesi artıyor.

Aynı zamanda chervenka size baskı konusunda yardımcı olacaktır. Şampiyonada NHL'den takviye kuvvetleri geldiğinde rahatladığınız doğru mu?
Böyle. Pek çok şey onların etrafında dönüyordu. Rahatladım. Ama atağımızın gol atması daha da etkileyiciydi. Her durumda Pastrňák, Nečas veya Zacha ile tüm takım daha rahat nefes alabilir.

Tartışmalar Červenka'nın oynayacağı numarayla ilgiliydi. Onluk istedi ama tavanda asılı duruyor.
Bizi aşan bir durumdu. Gereksiz yere hale haline getirildi. Size basını soruyorlar, çabuk bir şey söylüyorsunuz ve o da kendi hayatını yaşıyor… Roman'ın onlu olmayacağı başından beri belliydi sanırım. O bunu talep edecek bir tip değil. Manşetlere konu olan, insanların tıkladığı, okuduğu ve tartıştığı bir konuydu. Artık Çek Cumhuriyeti'nde her şeye küfretmek popüler. Daha da önemlisi onun gibi birinin ekstra ligde oynayacağı gerçeğini de hesaba katmamız gerekiyor.

NHL'ye imza atmazsa Jiří Smejkal'in Pardubice'de de oynaması gerekiyor. Onu da baştan mı çıkardın?
Jirka ve ben birbirimizi on sekiz yaşımızdan beri České Budějovice'den tanıyoruz. Biz de oturup işlerin nasıl gittiğini konuştuk.

Yarışmaya gideceğine dair Spartalıların tepkisini nasıl algıladı?
Bazen hayatta böyle olur. O yüzden bir şeyin bir şekilde yüzde yüz olacağını ilan etmek istemiyorum. Hayatın nasıl sonuçlanacağını asla bilemezsiniz. Sadece Jirka'nın asla yanlış bir şey kastetmediğini biliyorum.

Peki Tomáš Hyka'nın Sparta'ya gidişini nasıl karşıladınız?
Hokey hayatı budur. Tabii ki Tomáš ve ben iyi arkadaşız, uzun süre birlikte oynadık ve bu konuyu birlikte konuştuk. Transferi bir gerçeklik olarak kabul ediyoruz. Muhtemelen maçtan önce birbirimizi arayacağız, birbirimizi biraz dürteceğiz ve bunu mizahla karşılayacağız.

Hyka olmadan ama Červenka ve Smejkal ile. Başlık açık bir hırs olmalı, değil mi?
Geçen yılla aynılar. Takım biraz değişti ama kadroyu iyi doldurdular. Organizasyonu sürekli ileriye taşımalıyız. Umarım tekrar daha iyi oluruz ve elbette şampiyonluk hedefimiz olarak önümüzde duruyor, ancak oraya ulaşmak için daha uzun bir yolumuz var. Ve kısmi şeylere odaklanmalıyız. Ve en iyisi olmak için peşinden gidin.