New York karla gayret ederken belediye lideri tatile çıkmış

bencede

New member
Amerika’nın geneli, “nesilde bir defa görülen” kar fırtınasıyla gayret ediyor. Bilhassa New York eyaleti adeta donmuş durumda. Yalnızca New York’un Erie/Buffalo kentinde 37 kişi hayatını yitirdi. ABD genelinde meyyit sayısı ise 60’ın üzerinde.

New York Valisi Kathy Hochul, “Buffalo’ya gitmek bir savaş alanına gitmek üzere. Yolların kenarlarındaki otomobilleri görmek şoke edici” dedi.

BİDEN VE ADAMS TATİLDEYDİ

Başta New York olmak üzere ABD kar fırtınasının tesiri altındayken, Lider Joe Biden ve New York Belediye Lideri Eric Adams’ın Virgin Adaları’na tatile gitmesi tartışmalara niye oldu.

Biden, bilhassa de Cumhuriyetçilere yakın medya tarafınca gaye alınırken; New York Belediye Lideri Adams’ın kendisini savunma hali ise, ABD kamuoyunun reaksiyonunu çekti. Tatil dönüşü basın toplantısı düzenleyen Adams, gazetecilerin “Kar fırtınası sırasında neredeydiniz?” sorusuna “Virgin Adaları’ndaydım” diye yanıt verdi.

“YARDIMCIM KENTTE SİZLERE BİLGİLERİ VERDİ”

Açıklamalarına devam eden Adams, “Geçen yıl sahiden depresyondaydım. Bu kente tüm yıl bağlı kaldıktan daha sonra, iki günümü annemle geçirmeye karar verdim. Bu kentten uzakta geçirdiğim iki güne nasıl reaksiyon verdiğinizi izlemek nitekim kaygı vericiydi. Âlâ bir iş-yaşam istikrarını hak ediyorum. Özel vakit geçirmeyi hak ediyorum. Kent tüzüğünün hiç bir yerinde New York basınına nerede olduğumu bildirmem gerektiği yazmıyor. Kent tüzüğü ortada. Benim yokluğumda bu kentten birinci belediye lider yardımcısı sorumludur. O buradaydı ve sizlere kentte neler olup bittiğine dair ayrıntıları aktardı. Kent tüzüğünü takip ettik” dedi.