Karides Pirinç Noodle

celikci

New member
Karides Pirinç Noodle Tanımı İçin Malzemeler

• Yarım paket pirinç makarnası (200 gr)
  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 2 diş sarımsak
  • 3 kol taze soğan
  • 1 tutam taze zencefil rendesi
  • 2 adet kırmızı kapya biber
  • 250 gram karides
  • 2 adet yumurta
  • 3 avuç soya filizi
  • 3 yemek kaşığı susam
  • Soya sosu
  • Tuz
Karides Pirinç Noodle Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

Herkese merhaba, tanımın içeriği meskendeki materyallere bakılırsa değişebilir. Bugün bu materyallerle hoş bir noodle yaptık, afiyet olsun.

1. Öncelikle pirinç makarnalarımı geniş bir borcama koydum ve üzerine kaynar su ek ettim. Orta ara bunu karıştırarak her yerinin yumuşamasını sağlayacağım.
  2. Geniş bir tavaya yağı alıyoruz, sarımsaklar ve taze soğanın beyaz kısımlarını kavuruyoruz, fazlaca geçmeden jülyen doğradığımız kapyaları ekliyoruz. Zencefil rendesini de bir çeşit çeviriyoruz.
  3. Bu sırada isteğe bağlı 1-2 yemek kaşığı sirke yahut soya sosuyla tavanın tabanı temizlenebilir. çabucak sonrasında karideslerimizi de tavaya alıyoruz. Suyunu çekince karideslerim pişmiş demektir.
  4. Pirinç makarnalarımın suyunu süzüp tavaya ekliyorum.
  5. Biraz karışınca soya sosu,soya filizi,taze soğanların yeşil kısımlarını,susamları da ekleyip her şeyi birbirine karıştırıyorum. ( soya sosunu renk ve tadına bakılırsa ekledim. Siz oranını kendinize bakılırsa yapabilirsiniz, ben yaklaşık yarım su bardağı soya sosu kullandım.
  6. Tuzunu da soya sosundan daha sonra eklemek daha yanlışsız olur).
  7. Bağlayıcılık için noodle’ı tavanın bir kenarına çekip öteki tarafına 2 yumurta kırdım ve çırparak az pişirdim.
  8. ondan sonrasında yumurtayı da noodle’ın içine yedirdim.
  9. Servis ederken üzerine bir daha susam ve yeşil soğan serpebilirsiniz, afiyet olsun!.
Not: kullandığım karides dondurulmuş minik karideslerdi, pişince çok küçüldüler haliyle. Karides tadını daha fazla almak isterseniz büyük karidesler kullanmanız daha yeterli olacaktır.

Karides Pirinç Noodle Tanımı Fotoğraflı Yapılışı