Kanada’da toplumsal medyada başlatılan oyun bir kenti sokağa döktü

bencede

New member
İsminin Roman Dungarvan olduğunu belirten ve yüzünü gizleyen oyun yöneticisi, aktifliğe, Miramichi kentinin türlü yerlerine 50 ve 100 Kanada doları banknotlar saklayarak başladı.

Grup sayfasında, parayı ya da paraları nereye sakladığına dair ipuçları yayınlayan Dungarvan, iştirakçilerden muhakkak mühlet ortasında parayı bulmalarını istedi.

Etkinliğe 1 Mayıs tarihinde paylaşım sitesindeki Miramichi Mystery Machine isimli küme sayfasında, “1 Mayıs, 19.00 Ritchie Wharf’ta 100$ gizli” paylaşımıyla başlayan Dungarvan’a birinci oyunda onlarca kişi katıldı. İpuçlarını alan onlarca kent sakini iskeleye akın etti ve 100 dolar saatler ortasında bulundu.

Sayfasında oyunun 13 Mayıs’ta sona ereceğini duyuran Roman Dungarvan’ın oyun kümesine şu ana kadar 1000’in üzerinde iştirak oldu.

Her yeni oyun için verilen ipuçlarıyla kent sakinlerinin tek cümbüş kaynağı haline gelen oyuna Kanada’nın başka kentlerinden de talep gelmeye başladı.

Gün uzunluğu aradılar

Facebook’taki aktiflik sayfasında, Toronto ve Vancouver üzere büyük kentlerden paylaşımda bulunanlar, bu tıp bir aktifliğe kendilerinin de gereksinimi olduğunu belirtiyor.

Oyunun devam ettiği Miramichi’de beşerler, gizlenen paraları kimi vakit gece yarısı kimi vakit de gün uzunluğu arıyor.

İpuçlarını çoklukla, ürkütücü ve sesi çarpıtılmış görüntüler yahut bir endişe sinemasından sahnelerin fotoğraflarını içeren ögelerle daha gizemli hale getiren Roman Dungarvan, kimi vakit de kentte gizlenen parayı arayanları izlediğini gösteren yorumlar yapıyor.

Etkinliğin gerisinde gerçekte kimin olduğuna dair kesin bilgi bulunmuyor. Oyun kent sakinlerinin en heyecanlı aktivitesi haline gelmiş durumda.

Yaşananları haberleştiren CBC’ye konuşan ve altıncı oyunda 100 Kanada doları kazanan Tim Sutton isimli iştirakçi, “Bu, Miramichi’de uzun vakittir en heyecan verici hafta oldu. Oyundan dolayı hala heyecanlıyım ve yerimde duramıyorum. Bu başladığından beri biroldukca yeni arkadaş edindim ve uzun vakittir görmediğim eski arkadaşlarımı gördüm” dedi.