Joker Krobot Pardubice’i kurtardı: Şansımız yetersiz, dişimizi tırnağımızla zorlamayacağız

Becayiş

New member
Ofsayta dikkat ettiniz mi?
Evet. Son dakikada biraz yavaşlamaya çalıştım çünkü orada olabileceğimi biliyordum. Sonunda ofsayt olmadığına ve golün geçerli olduğuna sevindim. Vermem için beni sahaya gönderdiler. Bunu yaptığıma sevindim. Özellikle Sparta’dan sonra gol atağı yaşadığımda.

Sonuç olarak beraberliğin Teplice için yeterli olmaması gerçeğinden yararlandınız mı?
Doğrusunu söylemek gerekirse o da bize yetmedi. Daha iyi nefes alabilmek için milli aradan önce kazanmamız gerektiğini düşündük. Eğer işe yaramazsa bir sonraki maça 10 gün kala birbirimize bakacağız ve tribünde herkes sinirlenecek. Bu şekilde iyi bir ruh halinde olacağız ve bunun üzerine inşa edebiliriz.

Bir antrenörün gözünden

Pardubice antrenörü Radoslav Kováč, Teplice'ye karşı galibiyeti kutluyor.

Pardubice antrenörü Radoslav Kovac forvet Ladislav Krobot hakkında: “Krobík sahaya geliyor ve her zaman şans buluyor. Kıştan beri bizimle birlikte ve yedek olarak şimdiden 6 golü var. Onun içinde var. Onun adına mutluyum. Mükemmel biri, ona şakacı demek istemiyorum, zamanı mutlaka gelecektir. Rotasyonu mükemmeldi. Daha ilk dokunuşta her şey bitti sandım, sonunda şansı ustaca değerlendirip Grigara’yı kenara itti ve bize üç puan kazandırdı.

maç nasıldı
Genel olarak çok dengesiz ve çok kavgacı olduğunu düşünüyorum. Böyle bir maçı bozmayı başardığımız için çok mutluyum çünkü bu pek sık başımıza gelmez. Çoğu zaman rakip tarafından kırıldı.

Şu ana kadar Pardubice şut atmakta pek iyi değil, tek vuruş bile işe yarayacak mı?
Tamamen bozulmadı ama her maçı 1-0 kazansak da kızmayız. Umarım galip geliriz ve bir sonraki turu Slavia’ya karşı görürüz.

Son neden takım olarak sizi etkiliyor?
Bu benim için bir forvet olarak iyi bir soru ama açıkçası bilmiyorum. Sezon başından bu yana 60’ın üzerinde korner şansımız var ve çok fazla şansımız var. Henüz dişimizi tırnağımızı zorlayacak cesaretimiz yok. Ve şu ana kadar oraya düşmüyor. Ama Váca’nın dediği gibi: Merak etmeyin, onu size vereceğiz. (Şu anki takım arkadaşı Kamil Vack’in 13 yıllık devre arası röportajını hatırlatan)

Lige pek de iyi olmayan girişten sonra paniğe kapılmadınız mı?
Kesinlikle hayır, antrenörler bize güvence verdi. Aynı zamanda milli aradan önce 4 puan almamamızın çok önemli olduğu konusunda bize baskı yaptılar.

Kurulumun sonunda kaleci Budínský kafanıza kupayla vurdu. Ne düşünüyorsun?
Bir bardak atıldığını gördüm, bu bizim için iyi oldu. Teplice taraftarları maçı gereksiz yere geciktirdi, bu bize yardımcı oldu. Ve bunu kazanarak bitirdik.