Gloag, Dlouhá strána'ya çıkan ilk kişi oldu, Hirschi liderliği doğruladı

Becayiş

New member
Visma Lease and Bike ahırından İngiliz binici Thomas Gloag, Çek Turu etabını Dlouhé strána'ya yükselişle kazandı.
| fotoğraf: CTK

Cuma günkü Pustevny'ye iki çıkışlı etabın aksine, Moravská Třebová'dan Cumartesi günkü 134,5 km uzunluğundaki etap yalnızca bir zorlu tırmanış sunuyordu; bu, en önemli Çek yarışının tüm yılı içindeki en zor tırmanıştı.

Bisikletçiler, beklendiği gibi etabın galibinin belirlendiği Dlouhé stráně pompa istasyonunun üst rezervuarına kadar deniz seviyesinden 1.300 metre yüksekliğe kadar on iki kilometreden fazla bir tırmanışı bekliyorlardı.

Bitiş çizgisine yaklaşık altı kilometre kala, pek beğenilmeyen Gloag lider gruptan başladı ve bir noktada rakipleri ona önemli ölçüde yaklaşsa da sonunda Visma-Lease ve Bike ekibi üyesi bir süreliğine uzaklaştı. duygusal zafer. 22 yaşındaki İngiliz, Ağustos ayında antrenman sırasında bir arabaya çarparak sağ dizinden ciddi şekilde yaralandığı kazadan bu yana neredeyse bir yıl sonra Çek Turu'nda pelotona yeni döndü.

Şu anda bir dakikadan fazla farkla on ikinci sırada yer alan Gloag, “Dünkü etap benim için pek iyi geçmedi, bu yüzden bugün kendimden pek bir şey beklemiyordum ve bu benim için muhteşem bir zafer” dedi. “Geçen yıl bana araba çarptı ve sağ diz kapağım parçalandı. Rehabilitasyonla dolu zorlu bir yıl oldu ve çevremdeki tüm insanların yardımlarına minnettarım. Burada olduğum için çok mutluyum ve galibiyet benim için bir bonus,” diye ekledi geçen yılki Giro d'Italia katılımcısı.

Bitiş çizgisine bir kilometre kala Gloaga, sarı Hirschi'yi kovalamak için yola çıktı, ancak Cuma günkü Pusteven zaferini tekrarlamadı. İsviçreli sporcu sekiz saniye geride ikinci oldu ve üçüncü olan BAE Emirlikleri'nden takım arkadaşı İtalyan Diego Ulissi'ye beş saniye daha ekledi. Genel sıralamada Hirschi şimdiden 22 saniye farkla önde.

Tıpkı Pustevny'de olduğu gibi, bugün Jeseníky'de de Voltr on dokuzuncu oldu ve yarıştaki en iyi Çek'in konumunu doğruladı. Takım üyesi Pierre Baguette şu anda 2:41 dakikalık farkla 20. sırada yer alıyor.

Yarış, Pazar günü Šumperk'ten Šternberk'e kadar olan 131,8 km uzunluğundaki 4. etapta sona erecek.

Çek Turu – 3. etap

Moravská Třebová – Dlouhé stráně (134,5 km):

1. Gloag (Brit./Visma-Lease a Bike) 3:23:59, 2. Hirschi (İsviçre/BAE Emirlikleri) -8, 3. Ulissi (It./BAE Emirlikleri), 4. Vermaerke (ABD/dsm – Firmenich PostNL), 5. Higuita (Albay/Red Bull-Bora-hansgrohe), 6. Brenner (Alman/Tudor) hepsi -13, …19. Voltr (CZ/Pierre Baget) -1:36, 28. Boroš (CZ/Elkov-Kasper) -2:53, 32. Vysočan (CZ/Pierre Baget) -3:36.

Çalıştırma sırası:
1. Hirschi 11:11:58, 2. Ulissi -22, 3. Higuita -31, 4. Vermaerke, 5. Brenner (her ikisi de -38), 6. Storer (Avustur./Tudor) -50, …20. Voltr -2:41, 26. Boroš -4:47, 32. A. Ťoupalík (ČR/TDT-Unibet) -6:54.