Frýdka’s Wilderness: iki metreden üst direk, ardından sakatlık ile galibiyet golü

Becayiş

New member
Önce arka direkte Tupt’un mükemmel pasına örnek bir koşu yaptı ama herkesi büyük şaşırtacak şekilde sadece iki metreden boş bir kalenin üst direğine şutunu çekti…

Ancak çok geçmeden bu hatayı düzeltti. 13. dakikada Ghali’nin uzun solosunun ardından noktalı topu ilk alan o oldu ve bu kez açık kaleye gönderdi. Ama kanlı bir yaralanma pahasına, çünkü düştüğünde dizini bir direğe çarptı. Bu yüzden kutlama yapmak yerine acı içinde ağda kale çizgisinin gerisinde kıvrandı.

Frýdek yarıyı bitirmesine rağmen ikinci sırada da başladı ancak dizindeki sakatlık kısa sürede belli oldu ve bu yüzden oyuncu değişikliği yapmayı tercih etti. Daha sonra, Pardubice direğe çarptığında ve baskı altındayken, takım arkadaşları başka net şanslar atarken yedek kulübesinden gergin bir şekilde izledi, ancak sonunda takımla yakın ve önemli bir galibiyeti kutlamayı başardı.

“Maç hava şartlarından dolayı da çok zordu. Gerçekten çok sıcaktı ve içinde koşmak kolay değil. Sonunda tekrar kazanmayı başardığımız, engellenen büyük şansı bir golle telafi ettiğim ve çok değerli üç puan aldığımız için mutluyum.” iki golle takımın en çok gol atan oyuncusu.

Gelelim boşa harcanan yüzde 1000 şansına. Ne oldu?
Bu pozisyondan üst direğe otuz kez vurma girişimim olsaydı, kaç kez başarabilirdim bilmiyorum… Muhtemelen bir düşünce öndeydim ve sıçradığını söylemek isterdim ama tabii ki bu zorunda gol ol O an maçı kazanabileceğimizi ve yaptığım şey için çocuklardan özür dilemem gerekmediğini düşünüyordum.

Ama sonra golü attın, nasıl oldu?
Antrenmanlardan biliyorum ki, Ghali bu şekilde tek başına kaleye gittiğinde, eğer gol değilse, toplar yanlara sekiyor. Bu yüzden bu şekilde çalışabileceğini düşündüm ve oraya önceden koştum. İlk büyük tereddütümü telafi ettiğim için gerçekten mutluyum çünkü gerçekten çok fazla şansımız vardı. Ve bugün o golü atmasaydık, ne tür bir aptal olduğumuzu düşünürdük. Ve özellikle ben, çünkü sadece bende yaklaşık üç veya dört tane vardı.

O anda ne hissettin, daha çok acı mı yoksa bir gol olduğu için rahatlama mı?
Gol çok canımı yaktı çünkü bir şekilde dizimi direğe çarptım ama tekrar böyle yapmak zorunda kalsaydım yüzde yüz tekrar yapardım. Acıttı ama aynı zamanda çok mutluydum, sadece ofsayt olmayacağından korkuyordum.

Bir golün ve kaçırılan çok sayıda şansın ardından, Pardubice aniden inisiyatifi ele aldı ve genellikle ilk ve ikinci yarıda sizi zorladı. Bunu nasıl açıklarsın?
O puanları toplamaya gerçekten başlamak istememizden de olsa gerek, bir anda kafamızda bir dönüm noktası oluyor, sonuçtan korkuyoruz ve oynamayı bırakıyoruz. Boleslav’da ve evimizde Bohemians ile önceki maçlarda, son dakikalarda buna benzer goller atmıştık, bu yüzden umarım bugünkü maç ve Pardubice galibiyeti bizim için bir destek olur ve bir dahaki sefere böyle pes etmeyeceğiz.

İkinci yarıya atladınız, ancak kısa süre sonra değiştirildiniz. Neden?
Mola sırasında dizim biraz sertleşti ve sprint yaptığımda acımaya başladı. Bu yüzden %100 formda değilsem sahada olmaya değmez diye düşündüm. Ama umarım iyi olur ve bir sonraki maça hazır olurum.