Fousek eve dönmeyi seçti: Sözleşme tarifim mi? Sadece sıkı çalışma

Becayiş

New member
iDNES.cz'ye verdiği röportajda Fousek, “Belki bir yıl daha bekleyebilirdim” diye güldü. “Ama kesinlikle hiçbir şeyden pişman değilim. Harika insanlarla tanıştım, yeni deneyimler kazandım. Ne olacağını asla bilemezsiniz” diye ekledi.

Şimdi Pardubice'ye geri döndü ve yeni sezonun eşiğinde sözleşme için mücadele ediyor. “Burada imzalayacağım” diye duyurdu.

Tekrar evde olmak nasıl bir şey?
Harika. Birçok tanıdığım burada kaldı, bu yüzden çok hoş bir karşılama yaşadım. Ancak pek çok şey de değişti; örneğin, iki hafta önce ilk kez içeriden gördüğüm yeni stadyum. Pardubice'de her şey yolunda gidiyor gibi görünüyor.

Sözleşme neye benziyor?
Umarım en kısa sürede anlaşabiliriz. Pardubice'ye herhangi bir şekilde yardım etmek istiyorum. Koçları ve etrafımdaki insanları ligin hâlâ bende olduğuna ikna etmem az çok bana bağlı.

Koruyucu statü kesinlikle sizin lehinize çalışıyor ancak büyük yerel rekabette nasıl öne çıkıyorsunuz?
Muhtemelen daha önce antrenman kampında otuz altı oyuncuyu hiç görmemiştim. Emek vermekten başka tarifi yok. Ve ayrıca iyi bir yenilenme. Bir sonrakine hazır olmak için her gün kendinize iyi bakmalısınız.

Adam Fousek beş yılda çok mu değişti?
Kesinlikle zihinsel olarak daha dayanıklı. Brno'da oldukça fazla oynadığımı düşünüyorum. Ligde kesinlikle daha fazlası olabilirdi ama bazı talihsiz sakatlıklar da oldu. Daha da önemlisi, nasıl lider olunacağını öğrendiğimi düşünüyorum. Pozisyonumu oluşturdum ve sahada daha fazla konuşmam ve etrafımdaki oyuncuları koordine etmem gerektiğini anladım.

Sonunuzun nedeni Zbrojovce'deki mevcut durum muydu?
Evet. Bay Psotka (kulüp spor yöneticisi) Baharda sözleşmemi iki kez uzatmayı teklif etti ama ben zaten bir değişikliğe ihtiyacım olduğunu söyledim.

Pardubice'ye dönüş otomatik olarak devreye mi girdi?
Ayrıca yurt dışından gelen başka tekliflerle de ilgilendim ama artık oraya transfer olmak istemedim. Eve, tanıdık bir ortama dönmek çok önemliydi.