Dayanaklar gitti, onların yerini kim alacak? Pardubice lig başlamadan önce stoper arıyor

Becayiş

New member
Nürnberg ile oynanan ilk hazırlık maçında (0-1), Pardubice ile sadece birkaç gün önce yeni sözleşme imzalayan 21 yaşındaki stoper Tomáš Koukola dizinden sakatlandı. Yokluğu aylarca sayılabilir.

Halinský ile birlikte bir diğer ünlü oyuncu Marek Icha şimdilik şaşırtıcı. Ancak yirmi bir yaşındaki oyuncunun orijinal pozisyonu savunmada başka bir yerde.

“Altıda oynamayı tercih ederim (defansif orta saha pozisyonu), ama stoper konusunda da iyi hissediyorum. O kadar farklı değil, sadece biraz daha savunmacı,” diye karşılaştırdı Icha.

Yukarıda belirtilen giriş arkadaşından kronometreye başlar. Dün Chrudim’i 2-0 yendikleri maçta tam 90 dakika oynadığında işini en iyi şekilde yaptı.

“Rakibin neredeyse kendi yarımıza girmesine izin vermiyorduk. İki gol attık, bu muhtemelen iyi,” diye gülümsedi Icha, “ancak Chrudim oyuncularının bize fazla ulaşmasına izin vermeyen orta saha oyuncuları defans oyuncularına çok yardımcı oldu. Herkes çok iyi iş çıkardı.”

Vojtěch Patrák galibiyet golünü onuncu dakikada bir duraktan attı, ardından Ladislav Krobot direğe karşı bir şutla 2:0 sonucunu mühürledi.

Antrenör Radoslav Kováč, Pardubice takımını yeni sezona hazırlıyor.

Her iki takım da Salı günü Pod Vinicí’de hüküm süren sıcakla mücadele etti. Icha, “Biraz zorlayıcıydı, nefes almak daha zordu ama üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yoktu” dedi.

Pardubice, önceki iki haftadan beri öncelikle fiziksel duruma odaklanarak antrenman yaptı. Bu ve gelecek hafta, şimdiden en yüksek rekabet için oyun ayrıntılarını ayarlıyorlar.

“Hazırlık her yıl aynı, bu yıl belki biraz daha kısa. İlk iki hafta çok zordu ama lige hazır olduğumuzu düşünüyorum” diyen Icha korkmuyor.

Cumartesi günü Pardubice, CFIG Arena’da saat 18.00’den itibaren Slovakya’nın en büyük yarışmasının Košice’den gelen yeni oyuncusuyla karşılaşacak.

Ardından Radoslav Kováč’ın korumaları lige uçacak. İlk turda, şu anki teknik direktörü Jaroslav Veselý’nin geçmişte de koçluk yaptığı Chrudim ile dünkü düelloda tribünlerde yer alan Bohemians ile iç saha çatışmaları var.