Çek yirmibirinde Pardubický Halinsky. Bu büyük bir hedef, o seviniyor

Becayiş

New member
Karviná’dan Adeleke Akinyemi (solda) ve Pardubice’den Denis Halinsky top için mücadele ediyor.
| fotoğraf: CTK

Slovakya ile hazırlık maçı (Perşembe günü Uherské Hradiště’de saat 18:00’den itibaren) ve İzlanda’da Euro 2025 eleme düellosu için güven kazandı.

“Henüz oynayacağımdan emin değilim ama elimden geleni yapacağım. Her iki maçı da kazanmak istiyorum ama esas olarak elemelere iyi girmemiz gerekiyor,” diye planladı Halinsky.

20 yaşındaki stoper, bu yıl Çek Cumhuriyeti’nin en iyi liginde ilk kez sahneye çıkacak. Şu ana kadar çimlerde tek bir dakika bile kaçırmadı ve yedi maçta iki sarı kart gördü.

“Bana verdikleri fırsat için uygulama ekibine çok teşekkür etmeliyim. En yüksek yarışmada oynuyorum, bu da aday gösterilmemde kesinlikle yardımcı oldu,” diye takdir etti Halinský.

Şu ana kadar genç milli takımlarda dört başlangıç yaptı. U19 kategorisine ilk davetini aldı ancak sahaya çıkmadı ve sadece yedek kulübesinde oturdu. Geçtiğimiz Haziran ayına kadar Hırvatistan, Vlaši’ye karşı “yirmi” hazırlık maçında ve Elit Lig’de İtalya ve Portekiz’e karşı oynayamadı.

“’19’da oynamadığım zamanlar beni çalışmaya devam etme konusunda daha da motive etti. ‘Yirmili’ler için startlar vardı, ancak U21 temelde yetişkinleri temsil ediyor. Bu benim hayatımdaki büyük bir hedef,” diye gurur duydu Halinsky.

Pardubice stoperi Denis Halinský, Bohemians’ın forveti Matyáš Kozák’ı savunuyor.

Sonuçta toplantıda başka bir Pardubák ile tanışacak. Kaleci Lukáš Horníček, 2019’da Portekiz’in Braga takımına transfer oldu.

Halinsky, “Lukáš’ı çok iyi tanıyorum, onu mutlaka selamlayacağım” dedi. Temel olarak uluslararası tatilini bir hafta uzatıyor. Aradan hemen sonra Pardubice evinde Slavia Prag ile karşılaşacak (16 Eylül saat 18.00’den itibaren) ve Halinsky Východočechy’yi ziyaret edecek. Maça müdahale edemeyecek. Pilsen’de 24 Eylül’e kadar yayınlanmayacak. Saat 15.00’ten itibaren oynanıyor.