Biden deklare etti: ABD’de koronadan 1 milyon kişi öldü

bencede

New member
Salgın niçiniyle hayatını kaybeden bireylerin geride bir aile, bir topluluk ve bir millet bıraktığını vurgulayan Biden, “Yemek masasının etrafında bir milyon boş sandalye. Her biri yeri doldurulamaz bir kayıp. Jill (Biden) ve ben, her biri için dua ediyoruz. Yas tutan ve onsuz nasıl devam edeceğinizi yahut onsuz ne yapacağınızı soranları anlıyorum. Kalbinizdeki o kara deliğin acısını biliyorum. Acımasız. Lakin sevdiklerinizin asla sahiden gitmediğini de biliyorum. Onlar her vakit sizinle olacaklar” sözlerini kullandı.

“Bu salgına karşı uyanık kalmalıyız”

Biden, millet olarak bu biçimde bir acıya duyarsız kalınmaması gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“İyileşmek için hatırlamalıyız. Bu salgına karşı uyanık kalmalı ve her zamankinden daha fazla test, aşı ve tedaviyle mümkün olduğu kadar epey hayat kurtarmak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Kongrenin bu kaynakları, gelecek aylarda sürdürmesi fazlaca değerli. (yaşamını kaybedenlerin) Anısına, ABD’liler olarak birbirimizden güç alalım zira biz alçakgönüllüyken asla pes etmeyiz. Bunu ABD olarak birlikte yapabiliriz ve yapacağız. İlah, hayatını kaybedilen bir milyon kişi ve geride kalan sevdiklerini kutsasın.”