ABD’de FETÖ’cü Enes Kanter’e ödül verildi: bir daha Türkiye’yi gaye aldı

bencede

New member
FETÖ’cü firarilerin kaçış noktalarının başında gelen ve teröristbaşı Fetullah Gülen’e mesken sahipliği yapan ABD’de artık de Gülen’in manevi oğlu olarak bilinen Enes Kanter’e ‘En Bedelli Vatansever’ mükafatı verildi.

FETÖ’cü Enes Kanter

Basketbol mesleğini sessizlerin sesi olmak için feda ettiği ileri sürülen Kanter, FoxNews kanalında “En Bedelli Vatansever” mükafatını alkışlar eşliğinde aldı. FETÖ’cü Kanter mükafatı aldığı sırada Türkiye’deki anılarını anlatırken bir daha skandal sözler kullandı.

FoxNews ise, Kanter’in Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik haddi aşan kelamlarını açık sözlülük olarak kıymetlendirdi.

YUNAN BAYRAĞINA DA SARILMIŞTI

FETÖ’cü Enes Kanter daha evvel de Yunan bayrağına sarılarak poz vermişti. Yunan televizyon kanalına verdiği demeçte ise, Türkiye’yi karalayan ve Yunanistan’ın siyasetinin savunan Kanter, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Yunan siyasetine uygun olarak kötülemişti. Kanter, “Erdoğan Yunan halkından ve Yunanistan hükümetinden nefret ediyor, benim buradaki işim ise Erdoğan’ın Türk halkını temsil etmediğini göstermek. Türk halkını ben temsil ediyorum. Bunu göstermek için buradayım. Yunan halkını seviyorum. Yunanistan’ı seviyorum” tabirlerini kullanmıştı.